Ana Sayfa / Haberler / Rusya Kripto Para Ödemelerini Yasaklayacak mı?
Rusya Kripto Para Ödemelerini Yasaklayacak mı?
Rusya Kripto Para Ödemelerini Yasaklayacak mı?

Rusya Kripto Para Ödemelerini Yasaklayacak mı?

Advertisements

Kripto para teknolojisine diğer ülkelere kıyasla bir türlü ısınamayan Rusya, kripto para ödemelerini yasaklayacak mı? Gelen bir habere göre ülkede kara para aklama suçlarına aracı olduğu nedeniyle kripto paralara bir türlü gerekli güven sağlanabilmiş değil. Bu yüzden de kripto paraların tamamen yasaklanması söz konusu. Kripto para teknolojisi konusunda Amerika veya Çin’in oldukça gerisinde olan Rusya, gizlilik tehlikesi nedeniyle Merkez Bankası tarafından hazırlanacak yeni bir yasayla kripto para ödemelerini tamamen yasaklayabilir. Bu haber her ne kadar kesinleşmemiş olsa da şimdiden ülkedeki yatırımcıları korkutmaya yetti de arttı bile. Soğuk ikliminden dolayı kripto para madencilerinin buluşma noktası haline gelen Rusya, bu yasağı getirmesi halinde kripto para piyasalarında hatırı sayılır bir düşüşe yol açacaktır.

Bu yasağı gündeme getiren ismin Rusya Maliye Bakanı Vekili Alexei Moiseev olduğu biliniyor. Kendisi henüz bu olayı tam anlamıyla üstlenmese de birçok yakın yetkiliye göre bu yasağı gündeme getiren isim Moiseev. Büyük bir kripto para madencisine ve yatırımcısına ev sahipliği yapan Rusya, uzun bir süredir kripto paralara olan karşıtlığı ile biliniyor. Birçok ülke şimdiden kripto paralar için gerekli yasaları hazırlamakla uğraşırken Rusya henüz bu yeni teknolojiye güvenebilmiş değil. Dünyanın bu kripto paralar konusunda tam bir fikir ayrılığı yaşadığını söyleyebiliriz. Bir taraf kripto paraları önemseyip kendi dijital para birimini çıkarmak üzerinde çalışırken, bir taraf da bu paraları tamamiyle yasaklamak peşinde. Ancak birçok finansal uzmana göre kripto paralar önlenemez bir büyüme sürecinde. İlerleyen zamanlarda gündelik hayatımıza kadar indirgenerek daha sık kullanıldıklarını görmemiz de mümkün.

Bitcoin Faizi İle Kripto Para Kazanmak Mümkün

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor. hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.