Ana Sayfa / Haberler / Rusya Ulusal Kripto Para Çıkarma Fikrine Karşı Çıktı
rusya merkez bankasından blockchain çıkışı
rusya merkez bankasından blockchain çıkışı

Rusya Ulusal Kripto Para Çıkarma Fikrine Karşı Çıktı

Son dönemde ülkelerin merkez bankaları tarafından çıkarılan kripto paralarla ilgili açıklama yapan Rusya Merkez Bankası Başkanı, ülkelerinde kripto para çıkarma fikrine karşı çıktığını belirtti. Bu yapılan açıklamaları destekler nitelikte Rusya’nın farklı bakanlıkları tarafından da kripto para çıkarma işine sıcak bakılmadığı belirtilmişti. Bir dönem Rusya Başkanı Vladimir Putin tarafından blockchain teknolojisi ve kripto paralarla ilgili yapılan konuşma nedeniyle bu tarz konular gündeme gelmeye başlamıştı. Ancak görünen o ki yakın gelecekte Rusya bu konuyla ilgili bir girişimyapmayacak.

Soçi’de düzenlenen finansal teknoloji etkinliğinde konuşma yapan Rusya Merkez Bankası Başkanı şu açıklamalarda bulundu:

“Rusya Merkez Bankası’nda bu konuyu araştırıyoruz ve şu ana kadar ulusal bir kripto para yayınlamak için bir gerekçe henüz görmedik. Teknolojik sebeplerin yanı sıra, ulusal dijital paranın mevcut elektronik ve nakitsiz ödemelere kıyasla sağlayacağı avantajları hesaplamak da pek kolay değil. Çok sayıdaki risklerle karşılaştırıldığında, avantajlar yeteri kadar kendini gösteremiyor.”

Kripto paraları yasal bir ödeme aracı olarak görmeyi kesinlikle reddettiğini belirten Rus Merkez Bankası yetkilisi, buna karşı çıksa da blockchain teknolojisi ile çok yakından ilgileniyor. Hız ve güvenlik açısından bir devrim olarak nitelendirilen bu gelişme sayesinde insanlar çok daha kolaylıkla işlemlerini yapabiliyor.

Blockchain teknolojisini yakından takip ettiğini belirten Rusya Merkez Bankası Başkanı, bu teknolojiyi yakın gelecekte sistemleri ile entegre bir şekilde çalıştırmanın planlarını yapıyor. Ayrıca ülkemiz için de blockchain girişimleri hız kazanmış durumda.

Bitcoin 8.600 Dolara Ulaştı | Bitcoin Fiyat Analizi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar

Bitcoin Tekrardan Yükselişte | Hedef 10.000 Dolar

Son 24 saatte %3 oranında değer kazanan Bitcoin tekrardan yükselişte görünüyor. Yeni hedefin 10.000 dolar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.