Ana Sayfa / Haberler / Rusya’da Bir İşadamı, Kripto Para Madenciliği İçin Enerji Santralleri Satın aldı
rusya-madencilik

Rusya’da Bir İşadamı, Kripto Para Madenciliği İçin Enerji Santralleri Satın aldı

Advertisements

Çin ucuz elektrik tarifelerinden dolayı uzun zamandır coin madenciliği kalesine sahip ve birçok büyük madencilik operasyonu enerji santrallerini Çin’de bulunduruyor. Çin dijital para madenciliğinin %80’nine ev sahipliği yapıyor ancak yakın zamanda Çin hükümetinin madencilik faaliyetlerini yasaklayacağı haberi duyulmuştu.

Rusya’dan gelen habere göre yatırımcılar kripto para madenciliği faaliyetlerine ev sahipliği yapmak için ilk elektrik santrallerini kurdukları rapor edildi. Kripto para madenciliği Rusya’ya yayılıyor gibi görünüyor.

RT’ye göre, Rus işadamı Aleksey Kolesnik, gelecekte kripto para madenciliği operasyonları için iki enerji santrali satın almasını doğruladı. Perm ve Udmurtia merkezli iki enerji santrali, Moskova’nın yaklaşık 1.200 km doğusunda, bir veri merkezi ve madencilik işletmesi olarak yenileniyor.

İki Enerji Santrali İçin 3 Milyon Dolar

Rus işadamı Kolesnik, iki enerji santrali için yaklaşık 3 milyon dolar ödedi. Ancak henüz coin madenciliği planlarının ne zaman ne zaman hayata geçirileceği belirsizliğini koruyor. Projenin güvenilirliği ve geleceği, ülkedeki kripto para birimleri hakkındaki görüşlerini değiştiren Rus hükümetine bağlı.

Geçtiğimiz hafta sonu yerel basında çıkan haberlere göre, Rusya’nın maliye bakanlığının ülkedeki düzenlenen borsalarda kripto para birimleri ticaretini yasal hale getirmek için yasa tasarısı taslağı hazırladığı bildirildi.

Bu aynı zamanda Başkan Vladimir Putin’in BRICS ve EEU üyeleri tarafından kabul edilmesi amaçlanan çokuluslu bir kripto para oluşturulmasını önermesinin ardından gerçekleşti.

Rusya, geçtiğimiz sene itibariyle ülkede kripto para kullanımının resmi bir şekilde düzenlenmesi için harekete geçerek çalışmalar başlattı. Rusya’nın Temmuz 2018’e kadar ülkedeki kripto para ticareti için yasa çıkarması, madencilik ve kripto para ticaretini de vergilendirmesi bekleniyor.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor!

Advertisements Hindistan’da Kripto Para Cüzdanlarına El Konuluyor! Kripto para birimleri için düzenlemelerin eksikliği Hindistan’da bir soruna neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.