Binance %20 İndirim
rusya bitcoin

Rusya’da Kripto Madencilik Yasası İçin Hazırlıklar Başladı

Rusya Maliye Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası, ülkedeki kripto para madenciliğini düzenlemek için bir yasa tasarısı üzerinde çalışmalara başladı. Yetkililer, hidroelektrik ve nükleer santrallerin bulunduğu enerji açısından zengin bölgelerde kripto para madenciliğine izin vermeyi planlıyor. Buna ek olarak, enerji kıtlığı yaşanan alanlarda ise kripto para madenciliğini yasaklayacakları ortaya çıktı.

Rusya kripto para madenciliği yasasını kabul edecek

Rusya Maliye Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası geçtiğimiz günlerde, bu yılın sonuna kadar kabul edilecek kripto para madenciliği hakkında bir yasa taslağı üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Mali Piyasalar Komisyonu Başkanı Anatoly Aksakov, yakın gelecekte Devlet Dumasına kripto para madenciliği için bir teklif sunulacağını söyledi. Ayrıca kripto para madenciliği gibi enerji yoğunluklu operasyonların enerji verimliliği olan alanlar için uygun olduğuna inandığını aktardı. Böylece, hidroelektrik ve nükleer santrallerin bulunduğu enerji açısından zengin bölgelerde kripto para madenciliğine izin verilmesi planlanıyor.

Ekonomik Kalkınma Bakanlığı da Şubat ayında aynı görüşü desteklediğini açıklamıştı. Bakanlık daha önce kripto madenciliğinin yalnızca sabit bir elektrik üretim açığı olan bölgelerde mümkün olduğunu söylemişti.

Hükümet tarafından atanan uzmanlar, Rusya’da kripto madenciliği için uygun ve uygun olmayan bölgeleri listelemeye başladı. ENCRY Vakfı’nın kurucu ortağı Roman Nekrasov, RBC’ye verdiği bir demeçte, hidroelektrik ve nükleer santralleri olan bölgelerin kripto para madenciliği için uygun olduğunu söyledi.

Irkutsk Oblastı ve Krasnoyarsk Bölgesi, hidroelektrik santrallerinden ucuz elektrik sunmakta. Tver, Saratov, Smolensk ve Leningrad bölgeleri de nükleer santrallerden istikrarlı elektrik sağlıyor. Bu nedenle de söz konusu bölgelerde madenciliğin mümkün olacağı düşünülmekte.

Ek olarak uzmanlar, yetkililerin Moskova gibi kalabalık şehirlerde ve sanayi bölgeleri gibi kripto para madenciliğini yasaklayacağına inanmakta.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Rusya'da Bakanlıklar Kripto Para Madenciliğinin Yasallaştırılmasını İstiyor

Bitcoin Madencilik Şirketleri Genişlemeye Devam Ediyor

İşten çıkarmaları ve maaş kesintilerini duyurduktan sadece haftalar sonra, Compass Mining, Granbury, Teksas’taki veri merkezi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.