Binance %20 İndirim
Rusya'da Yüklü Miktarda Madencilik Donanımı Çalındı

Rusya’da Yüklü Miktarda Madencilik Donanımı Çalındı

Rus polisi, ülkede yaklaşık 1,9 milyon dolar değerindeki kripto madencilik donanımının çalındığı iddiasını araştırıyor.

100 milyon rublelik madencilik donanımı çalındı


Tass haber ajansı tarafından aktarılan habere göre, Rusya‘nın Irkutsk bölgesindeki yetkililer, müşterileri aldattığından ve pahalı madencilik ekipmanlarını çaldığından şüphelenilen bir maden barındırma tesisinin operatörleri hakkında soruşturma başlatmış durumda.

Polis, hızlı kâr beklentisiyle madencilerin araçlarını madencilik merkezinin yöneticilerine teslim ettiğini söyledi. Ardından da merkezin bir noktada tüm müşterilerine ödeme yapmayı bıraktığı ve pahalı makineleri iade etmediği ortaya çıktı. Konuyla ilgili açıklamada, “Bu gerçeklere dayanarak, Rusya Federasyonu Ceza Kanunu’nun 4 § 159. maddesi (kapsamlı dolandırıcılık) uyarınca cezai takibat başlatılmıştır. Ofisinden bilgisayar donanımı ve belgeler de dahil olmak üzere çeşitli olgusal kanıtlar elde edilmiştir.” bilgileri yer aldı.

Yetkililerin, Kasım 2021 ile Mayıs 2022 arasında şüphelilerin insanları kripto para üreten donanımlarını bir madencilik merkezine bırakmaya ikna ettiği ortaya çıktı. Merkezde, gerçek piyasa fiyatından çok düşük kira ve elektrik fiyatları sunulduğu bilgisi de aktarıldı.

Şirketin, madencileri alan sınırlı olduğu için ekipmanlarını mümkün olan en kısa sürede tedarik etmeye çağırdığı bilgisi verildi. Madencilik donanımlarının sahiplerine cihazların nereye yerleştirdikleri söylenmedi ve yalnızca barındırma hizmeti temsilcilerinin madencilikten üretilen paralara erişimi bulunmaktaydı.

Rus polisi şimdi dolandırıcılık olayının detaylarını araştırıyor. Yaklaşık 100 kişinin mağdur olduğu olayda, şüphelilere yaklaşık 100 milyon ruble değerinde madencilik ekipmanı teslim edildiği bildirildi.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Bitcoin Madencilik Faaliyetleri Artışını Sürdürüyor

Bitcoin fiyatlarındaki son iki haftadaki son artış, BTC madencilerini platformlarını açmaya zorlamış durumda. Bitcoin fiyatı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.