Ana Sayfa / Haberler / Rusya’dan Gelen Açıklamalarla Kripto Para Piyasaları Artışa Geçti
Binance %20 İndirim
Kripto Para Lideri Bitcoin Tekrardan 50.000 Doların Üstünde!
Kripto Para Lideri Bitcoin Tekrardan 50.000 Doların Üstünde!

Rusya’dan Gelen Açıklamalarla Kripto Para Piyasaları Artışa Geçti

Son günlerde zor bir piyasa koşulları içerisinde olan kripto paralar bugün Rusya’dan gelen açıklamaları olumlu karşılamış durumda. Bu açıklamalar kripto para piyasalarını tekrardan harekete geçirirken piyasalara da can suyu oldu. İşte detaylar..

Rusya’nın Açıklamaları Kripto Paralara Yaradı

Kripto Para Piyasaları (28 Şubat)

28 Şubat itibariyle kripto para piyasalarında son durum yukarıdaki görselde yer alıyor. Görsele göre başta Bitcoin (BTC) ve Terra (LUNA) olmak üzere birçok altcoin artışa geçmiş durumda. Gün içerisinde %5 değer kazanan kripto para lideri tekrardan 41.000 doları yakalarken önemli direnç tekrardan aşıldı. Ethereum (ETH) için ise istenen çıkış görülemese de yatırımcılar 3.000 dolar denemelerinin gelmesini umuyor.

Rusya’nın Ukrayna’ya yaptığı saldırı ile birlikte tüm dünyadan yaptırım yağmuru alması onları zor duruma soktu. Ancak bu durum hakkında Rus yetkililer kendi SWIFT benzeri sistemlerini de açıklayarak halkı yatıştırmaya çalışıyor. Şu anda Rus parası dolar karşısında erirken birçok Rus şirketi de dünya borsalarında dibi boyladı. Finansal açıdan zor bir durum içerisinde olan Rusya durumun dijital yöntemlerle aşılabileceğine inanıyor. “Tek dünya, tek para birimi.” açıklaması da bir kripto para fikrinin ortaya çıkmasına neden oldu. Piyasaları harekete geçiren bu açıklama kripto yatırımcısını bir miktar rahatlatmış durumda.

Hamster Coin (HAM) Hack Saldırısının Ardından Sert Bir Düşüş Yaşadı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Çin'den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Çin’den Bitcoin Yatırımları Hakkında Uyarılar Devam Ediyor

Resmi Çin ulusal haber medyası, okuyucuları kripto para birimine yatırım yapmalarını ve kullanmalarını önlemek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.