Ana Sayfa / Altcoinler / Sabit Token Lideri Tether de Dalgalanmalardan Etkilendi
Binance %20 İndirim

Sabit Token Lideri Tether de Dalgalanmalardan Etkilendi

En büyük sabit token olan Tether (USDT), kripto piyasası gerilimlerinin bir başka işareti olarak bugün 0,96 doların altına düştü. USDT, saat 15:15’te FTX’te 24 saatin en düşük seviyesi olan 0,956 dolara düştü.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, ABD dolarının fiyatını takip edecek olan, Terra kaynaklı algoritmik istikrarlı altcoin olan TerraUSD (UST) büyük ölçüde düşüş yaşadı. UST piyasasının çöküşü ve Terra’nın yerel varlığı LUNA’nın neden olduğu devam eden piyasa kargaşasıyla ilgili yaygın endişeler, son günlerde kripto para fiyatlarını etkilemiş görünüyor. TradingView’e göre, Bitcoin şu anda yaklaşık 28 bin dolar karşılığında işlem görüyor. Buna ek olaraksa piyasadaki diğer stablecoin’ler de farklı seviyelerden işlem görüyorlar.

UST’den farklı olarak USDT, bir dizi yatırım yapılmış varlık tarafından karşılanır ve yatırımcıların herhangi bir zamanda 1 USDT’yi geri ödeyebilmeleri gerekir. Tether’in baş teknik sorumlusu Paolo Ardoino, günün erken saatlerinde tweet attı ve stablecoin operatörünün “1 USDT’lik satın almaları onurlandırdığını” ve son 24 saat içinde “yorulmadan” 300 milyon dolardan fazla ödeme yapıldığını söyledi. Ardoino sözlerine şu şekilde devam etti:

“Tether, dün piyasada beklenen piyasa paniğinin ortasında olan teslimatları işlemeye devam ediyor. Ancak Tether, onaylanmış hiçbir müşterisine teslimat yapmayı reddetmedi ve reddetmeyecek. Şimdiye kadar 1 milyar daha sorunsuz işlem yapıldı.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

celsius network

Celsius (CEL) Bir Haftada Yüzde 300 Değerlendi

Son günlerde adından sıkça söz edilen Celsius (CEL) bir haftada %300 değer kazanmış durumda. Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.