Ana Sayfa / Altcoinler / Sabitkonilerin Piyasa Değeri 8 Milyar Doları Buldu
Sabitkonilerin Piyasa Değeri 8 Milyar Doları Buldu
Sabitkonilerin Piyasa Değeri 8 Milyar Doları Buldu

Sabitkonilerin Piyasa Değeri 8 Milyar Doları Buldu

Advertisements

Son zamanlarda adlarını sıkça duymaya başladığımız sabitkoinlerin piyasa değeri 8 milyar doları bulmuş durumda. Bu durum da sabitkoinlerin artık ne kadar popüler bir pozisyona geldiklerini kanıtlar nitelikte diyebiliriz.

Bundan birkaç yıl öncesine kadar isimleri dahi bilinmeyen sabitkoniler (stablecoin) artık çok daha bilindik bir konumdalar. Ayrıca sabitkoin kullanan insanların, yani kullanıcıların sayısı da buna oranla hızla artmaya devam ediyor. Sadece USDT ile meşhur olduğu zannedilen sabitkoinlerin arasında USDC, BUSD, TUSD gibi yenileri de katılmış durumda.

Adı üstünde değerleri sürekli olarak sabit olduğu için stablecoin adı verilen bu kripto para birimleri özellikle de bu dünyaya yeni adım atmış kişiler için mükemmel bir başlangıç konumundalar. Düşme riski olmadığı için acemilerin tercihi olan stablecoinler, yeni yatırımcılarla kripto para dünyası arasında bir bağ kurmak için birebir diyebiliriz.

Twitter kullanıcısı Aleks Larsen tarafından paylaşılan gönderide CoinMarketCap verilerine yer verildiğini görüyoruz. Bu verilere göre USDT piyasanın büyük bir çoğunluğuna hükmeder konumda. Toplam piyasa değerinin ise çoktan 8 milyar doları aştığını ve emin adımlarla 10 milyar dolara doğru tırmandığı gözlemlenebilir. USDT, tek başına 6 milyar dolarlık kısma sahip olurken diğer stablecoin birimleri de 2 milyar doları aşan payı aralarında dağıtmış durumdalar.

İnsanların özellikle evde kaldıkları şu günlerde kripto paralara olan ilginin de hızla arttığı artık herkes tarafından biliniyor. Yeni kullanıcılar için kripto para dünyasının test edilmesi için harika bir ortam sağlayan sabitkoinler bu dönemde daha fazla değere sahip olabilirler. Piyasa değerinin bu dönemde artması beklenen sabitkoinler, Bitcoin’de olası bir yükselişe de eşlik edebilir. Aralık 2019 tarihinde piyasa değerinin 2.3 milyar dolar olarak ölçüldüğü USDT, bundan sadece birkaç ay sonrasında 6 milyar dolara kadar tırmanmayı başardı. Bu durumun da kripto paralarla tanışan insan sayısının arttığına bir  kanıt olarak gösterilmesinin önünde hiçbir sebep yok.

Türk Bir Holding Kendi Kripto Para Birimini Duyurdu

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

20 Ekim: Bu hafta takip edilmesi gereken 4 altcoin

Advertisements 20 Ekim: Bu hafta takip edilmesi gereken 4 altcoin. Bitcoin (BTC) fiyat hareketleriyle doğru …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.