Ana Sayfa / Haberler / Şarkıcı Akon Kripto Para Birimi Çıkartıyor
Şarkıcı Akon Kripto Para Birimi Çıkartıyor
Şarkıcı Akon Kripto Para Birimi Çıkartıyor

Şarkıcı Akon Kripto Para Birimi Çıkartıyor

Advertisements

Bir zamanlara damgasını vurmuş şarkıcı Akon, şimdi de kripto para birimi çıkartıyor. Kendi şehrini kurmayı planlayan ünlü şarkıcı, kripto para birimini bu şehrin ana kaynağı yapmayı planladığını duyurdu. Akoin adı verilecek olan bu kripto birimi ünlü şarkıcının bir süredir geliştirmek istediği projeler arasında yer almaktaydı. Bu kripto para biriminin “Akon City” adı verilecek şehirde kullanılması bekleniyor. Büyük projelere aynı anda start veren şarkıcı Akon, bu proje sayesinde Afrika’daki 600 milyon kadar insana elektrik getirmek istediğini belirtti. Senegal’de inşa edilmeye başlanan şehir resmi olarak yapım aşamasına girmiş durumda. Büyük bir heyecanla projeyi takip eden Akon, “Seyahat ederken, çok fazla şey görüyorum. Yardıma ihtiyacı olan çok sayıda insan ve çözülmesi gereken çok şey var. Eğer bütün bu acı çeken insanlar varken bankada oturup bir milyar dolara sahip olacaksınız, bunun anlamı ne? Bu sadece delilik” ifadelerini kullandı.

Senegal Devlet Başkanı tarafından bizzat Akon’a tahsis edilen 2.000 dönümlük araziye inşa edilecek olan şehir Afrika için büyük bir önem arz ediyor. Uluslararası alanda da kullanılması beklenen Akoin için Afrika genelinde rağbet beklenmekte. “Amerikan dolarını transfer ederken, Akoin kullanabilirsin” açıklamasını yaptı. Ünlü şarkıcı, Blockchain ve kripto para birimlerinin “birçok yönden Afrika’nın kurtarıcısı olabileceğini” söyleyerek, blockchain ile ilgili teknik sorulara “Ben konseptlerle geliyorum” cevabını veriyor.

Alman Bankalar Kripto Para Saklama Hizmeti Sunabilecek

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor. hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.