Ana Sayfa / Altcoinler / SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce’tan DeFi Desteği!

SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce’tan DeFi Desteği!

SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce’tan DeFi Desteği!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) bir komisyon üyesi olan Hester Peirce, DeFi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Peirce, DeFi’ın “önemli miktarda parayla kripto dünyasının hızla büyüyen bir bölümü” olduğunu kabul etti. SEC’in “yasal netlik ve deneme özgürlüğü” sağlaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin, GameStop ve şimdi de DeFi

Peirce, George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen “Dijital Ekonomiyi Düzenlemek” adlı çevrimiçi bir konferansta konuştu. Konuşmanın teması, GameStop’ın hisse senedi fiyatındaki tuhaf hareketlerdi. Ticaret faaliyetlerinin askıya alınması ve gözetlenmesi de dahil olmak üzere bu tarz durumlarda SEC ve diğer düzenleyici kurumların aldığı sert karar hakkında konuştu.Düzenleyiciler bu tür sert adımların gerekli olduğunu düşünürken, birçoğu bu kısıtlamaları finansal özgürlüğe yönelik bir saldırı olarak görüyor.

Peirce SEC’in, kripto endüstrisindeki gelişen DeFi alanını düzenleme konusunda benzer seçenekleri tartması gerektiğini düşünüyor.Hack’lerden, ölçeklendirme sorunlarından ve sahte merkeziyetsizlikten kaynaklanan risklere rağmen Peirce, “DeFi, yatırımcılara finansal hizmetler sunmak için merkezi finans ile rekabet edebilir,” ifadelerini kullandı.

Ayrıca DeFi’ın “demokratikleşme, açık erişim, şeffaflık, öngörülebilirlik ve sistemik esneklik” gibi avantajlar sunduğunu da öne sürdü.Topluluk içinde “kripto anne” olarak da bilinen Peirce, 2019’dan beri Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasını destekliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde henüz herhangi bir Bitcoin ETF başvurusu SEC tarafından onaylanmadı. Ancak, Kanada’da Kuzey Amerika kıtasının ilk Bitcoin ETF’i piyasaya sürüldü. Hatta yatırımcılar bu borsa ürününe akın etti ve işleme girdiği ilk günde yüksek işlemler gözlemlendi.Peirce, artık, sektördeki kötü amaçlı insanların engellenmesi ve DeFi “deneyine” de yeterli özgürlük sağlanmasını hedefliyor.

Binance

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Yeni haftada takip edilecek 5 kripto para

Yeni haftada takip edilecek 5 kripto para Boğalar Bitcoin fiyatını dengelemeye çalışıyorlar ve başarılı olurlarsa VET, SOL, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.