Ana Sayfa / Haberler / Singapur Merkez Bankası Başkanı: ‘Kripto Para Dünyasını Kriz Bekliyor’
kripto-para-krizi

Singapur Merkez Bankası Başkanı: ‘Kripto Para Dünyasını Kriz Bekliyor’

Advertisements

Singapur Merkez Bankası Başkanı (MAS) genel müdürü Ravi Menon, kripto para pazarı için olmasını beklediği muhtemel bir kriz veya kazadan sonra toparlanmasını umduğunu bildirdi (CNBC).

15 Ocak Pazartesi günü yapılan röportajda Menon CNBC’ye şunları söyledi:

“Kriz bittiğinde umarım, kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisi bu kazadan çok etkilenmez ve zayıflamaz” dedi. Menon, iddia ettiği kriz veya kaza için iddiasını neye dayandırdığını belirtmedi.

Şimdiye kadar Singapur merkez bankası, “kara para aklama ve diğer potansiyel risklere karşı dikkatli olmaya” ihtiyaç olduğunu gerekçe göstererek kripto para borsasına karşı şüpheli bir duruş sergiledi. Yine de MAS, borsayı henüz düzenlemeye yönelik bir adım atmadı.

Menon, Ekim 2017’de Bloomberg ile yaptığı röportajda “Şu ana kadar kripto para borsanını düzenlemek istemek için gereken bir durum oluşmadı” demişti.

MAS, dijital para birimlerini düzenlemek için herhangi bir kısa vadeli plan olmamasına rağmen, Aralık 2017’de kripto para ticareti ile ilgili “önemli riskler” konusunda bir uyarı yayınladı ve halka “aşırı dikkatli davranması” tavsiyesinde bulunmuştu.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Google’dan finans ve kripto para güncellemesi

Advertisements Google’dan finans ve kripto para güncellemesi Google Finans, finans.google.com sitesine kripto fiyatlarını da ekledi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.