Ana Sayfa / Bitcoin / Son Dakika: TBMM’de Kripto Paralar İçin Komisyon Teklifi Yapıldı
Bybit
Son Dakika: TBMM'de Kripto Paralar İçin Yasa Teklifi Yapıldı
Son Dakika: TBMM'de Kripto Paralar İçin Yasa Teklifi Yapıldı

Son Dakika: TBMM’de Kripto Paralar İçin Komisyon Teklifi Yapıldı

Son dakika olarak geçen bir habere göre Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Nihat Yeşil tarafından kripto paralar için komisyon teklifi yapıldığı ortaya çıktı. TBMM’ye sunulan bu teklifin amacı ise mağduriyetlerin önlenmesi olarak belirtiliyor.

Mağduriyetler Giderek Artıyor!

Son dönemlerde kripto paralar nedeniyle ülkede mağduriyetler artmaya devam ederken bu komisyon teklifinin oldukça isabetli olduğunu söylemek mümkün. Böylece kurulacak komisyon kural boşluklarını tespit ederek insanların mağdur olmasının önüne geçebilir. Nihat Yeşil’in konu hakkındaki bir yorumu ise şu şekilde oldu:

“Bu operasyonlar ve yakın dönemdeki birçok operasyonla birlikte, ülkemizde özellikle genç nüfusumuzun kaçak bahis ve kripto para borsalarına ilgi gösterdiği kuşkusuzdur. Kripto para borsalarının, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde denetime tabi tutulmadığı, bu borsalardaki işlemlerin bilindik borsa işlemlerindeki gibi belirli kural ve prosedürlere dayandırılmadığı kuşkusuzdur. Dolayısıyla da son dönemde birçok mağduriyet oluştuğu, kamuoyuna yansımış durumdadır.”

Kripto para borsalarının tamamen araştırılması gerektiğine değinen Yeşil, bunun için geç kalınmaması gerektiğinin altını çiziyor. Ülkemizde özellikle gençlerin ve bilgisiz bir şekilde sektöre adım atanların büyük mağduriyetler yaşadığını da düşününce komisyon kurulmaması için hiçbir sebep yok gibi görülmekte. Bununla birlikte önümüzdeki süreçte kripto paralar ve borsalar için yeni yasaların geleceğini söyleyebiliriz.

Hazine ve Maliye Bakanından Bitcoin ve Vergi Konusu Hakkında Son Dakika Açıklaması

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Yüz Milyonlarca Dolarlık Bitcoin (BTC) Hareketleri Dikkatleri Üzerine Topladı

Dev Bitcoin (BTC) Transferleri Dikkatleri Üzerine Topladı

Büyük kripto para transferlerini duyuran Whale Alert tarafından bugün ilginç Bitcoin transferleri dikkatleri üzerine toplamış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.