Ana Sayfa / Analizler / Piyasa Çöküşünde En Çok Tercih Edilen Kripto Para Birimleri Açıklandı
Şu Sıralar En Çok Tercih Edilen Kripto Para Birimleri Açıklandı

Piyasa Çöküşünde En Çok Tercih Edilen Kripto Para Birimleri Açıklandı

Advertisements

Binance tarafından 12 Mart tarihinde yaşanan çöküş sonrası en çok hangi kripto para birimlerinin tercih edildiği açıklandı. Bilindiği üzere 12 Mart tarihinde yaşanan sert düşüş sonrası yatırımcıların büyük bir kısmı korku yaşamıştı. Bu korkunun yeni yatırımlara yansıyıp yansımadığı da bu açıklamada yerini alıyor.

Binance tarafından açıklanan verilere göre yatırımcılar 12 ve 13 Mart tarihlerinde yine öncü birim olan Bitcoin’i tercih etmişler. Yatırımların yarısından fazlasının Bitcoin’e yapıldığı açıklanırken, onu Etherum ve XRP takip etti. Ayrıca Litecoin ve Bitcoin Cash gibi birimlerin de yine yatırımcılar tarafından sıkça tercih edildiği açıklandı.

İki günlük dönemde yaşanan olaylarla birlikte ortaya çıkan borsa verileri ise şu şekilde oldu:

  • Ethereum trader’ları ve diğer kripto para ticaretini yapanların sayısı 5 kat arttı,
  • Bitcoin satın alma oranı %13 arttı,
  • ETH ve diğer kripto para birimleri için satın alma oranı sırasıyla %9 ve %1 arttı.
  • Bitcoin işlem hacminde 6 kat artış görüldü,
  • Ethereum işlem hacminde 7 kat artış görüldü,
  • Diğer varlıklar 7 kat arttı,
  • BTC trader’larının sayısı 3,5 kat arttı,

Açıklanan verilere baktığımızda yaşanan sert düşüşün insanları kripto paralara yatırım yapmaktan alıkoyamadığını bir kere daha görmüş olduk. Çöküş sonrası yaşanan bu satın alım dalgasının ise Bitcoin hakkında görüşlerin değişmeye başladığı için yaşandığına inanların sayısı bir hayli fazla. Bazı analistler Bitcoin’in artık uzun ömürlü olduğuna yatırımcıların daha sıkı inanmaya başladıklarını dile getirmekte. Bu sayede de çöküş sonrasında yatırımcıların kripto paralara daha sıkı sarıldıkları belirtiliyor. Coinbase tarafından bu veriler hakkında yapılan açıklama ise şu şekilde oldu:

“Bitcoin böyle bir zaman için yaratıldı. Genesis Bloğunda yer alan Bankalar için ikinci kurtarma planının eşiğinde  2008’deki büyük mali krize saygı niteliğindedir. Bu gizli çağrı, herhangi bir merkezi aracı olmadan egemen bir para birimine duyulan ihtiyacı göstermeye çalışır.”

Venezuela’da İnternet Olmadan Kripto Para Gönderilebilecek

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para Birimi

Advertisements Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para Birimi Yatırımcılar düşüşlerde Bitcoin biriktiriyor ve 11.600 doların üzerindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.