Ana Sayfa / Haberler / Şubat Ayının En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri
Şubat Ayının En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri
Şubat Ayının En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri

Şubat Ayının En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri

Şubat ayının en çok kazandıran ve en az 10 milyon dolarlık hacme sahip olan kripto para birimleri belli oldu. Sektörün devi olan Bitcoin’in değer kaybettiği Şubat ayında yatırımcılar çareyi altcoinlerde aramış gibi görünüyor.

Şubat ayında sert bir düşüş trendi içerisine giren Bitcoin nedeniyle ilk 100 listesinde yer alan birçok kripto para da değer kaybetmişti. Bu düşüşler ile birlikte de tüm kripto paraların toplam değeri tekrardan 300 milyar dolar seviyesinin atlına inmekten kurtulamadı.

Popüler kripto paraların değer kaybetmesi ile birlikte yatırımcıların uğrak noktaları altcoinler olmaya başladı. Çok fazla bilinmeyen ancak en az 10 milyon dolarlık değere sahip bazı kripto paralarda ise yükseliş bir hayli fazla.

ICO Analytics tarafından açıklanan veriler birçok yatırımcıyı heyecanlandırmaya yetti. Popülerlerin değer kaybettiği şubat ayının en çok kazandıranı %183 gibi devasa bir oranla KSM oldu. Onu takip eden KNC 2. sıradan kendisine yer edinirken 3. sıradaki HBAR da yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmış gibi görünüyor.

Daha önceki aylarda da yakaladığı yükseliş rakamları ile dikkatleri üzerine çeken Tezos bu ayı da boş geçmedi. Şubat ayında değerini %41 büyüten kripto para birimi halen birçok kripto para yatırımcısının gözdesi durumunda.

Bitcoin ve onu takip eden listenin ilk 10 sırasında yer alan para birimleri ise Şubat ayı içerisinde yatırımcılarının istediği performansı sergileyemedi. Özellikle Bitcoin’de yaşanan ağır düşüş nedeniyle birçok yatırımcının ciddi zararlar gördüğü konuşulmakta. Btc halving olayı öncesinde hiç de iç açıcı olmayan grafikler nedeniyle şu anda madencilerin de zarar ettiği düşünülüyor. Blok ödüllerini yarıya ineceği olay öncesinde ve sonrasında istenen seviyelere gelinmemesi durumunda birçok Btc madencisinin vazgeçtiğini görebiliriz.

Dünyanın Sonu Gelse Bile Bitcoin Kodları Korunabilecek

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

E-bebek Hacklendi ve 300 BTC Fidye İsteniyor İddiası

E-bebek Hacklendi ve Bitcoin’le Fidye İsteniyor İddiası!

Ülkemizde faaliyet veren en büyük bebek ve çocuk ürünleri sitesi olan e-bebek bir süredir internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.