Ana Sayfa / Haberler / Tayland ve Hong Kong Ortak Dijital Para Çıkartacak
Tayland ve Hong Kong Ortak Dijital Para Çıkartacak
Tayland ve Hong Kong Ortak Dijital Para Çıkartacak

Tayland ve Hong Kong Ortak Dijital Para Çıkartacak

Advertisements

Dışarıya büyük miktarlarda ürün ithal eden iki taraf olan Tayland ve Hong Kong, ortak dijital para çıkartacak. İki taraf arasında yapılacak olan ticaretlerde para alışverişinin daha da hızlandırılmasının hedeflendiği projede hacmin devasa olması bekleniyor. Bu sayede ticari işlemlerde daha hızlı sonuç alınması da hedeflenenler arasında. South China Morning Post tarafından paylaşılan bilgilere göre projeye çoktan başlandı. Hızla ilerlenen projenin kısa sürede hayata geçirilmesi bekleniyor.

LionRock-Inthanon adıyla geliştirilen prototip, iki taraf arasındaki ticari anlaşmalarda kullanılacak. Sadece Hong Kong ve Tayland bankalarının kullanabileceği bu dijital para, daha çok gizlilik ve hız hedefliyor. Bu sayede her iki tarafa da zamandan tasarruf imkanı sunulmakta. Hong Kong Merkez Bankası tarafından ülkedeki yerel bankalara dağıtılacak olan bu dijital para sayesinde daha hızlı para akışı sağlanacak. Bundan kısa bir süre önce iki taraf arasında yapılan ticari bir anlaşmanın büyüklüğü 19 milyar dolar olarak kayıtlara geçmişti. Çıkartılacak dijital para ile bu anlaşmalardaki zaman kaybının en aza indirilmesi hedefleniyor.

Uzak Doğu ülkeleri tarafından yapılan dijital para gelişmeleri birçok ülkeyi geride bırakmış durumda. Avrupa ise bu gelişmelere karşı çıkmakla yetiniyor. Her ne kadar Avrupa genelinde halk tarafından kripto paralara olan ilgi artsa da hükümetler düzeyinde yeteri kadar ilgi görebilmiş değil. Özellikle bankacılık sistemlerini bozacak korkusu ile kripto paralara karşı bir ön yargı mevcut diyebiliriz. Kendisini kripto paralar alanında ilerletmiş olan Asya ülkelerinin ilerleyen dönemlerdeki hallerini hep birlikte göreceğiz.

Booking Kripto Para Anlaşması İmzaladı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor

Advertisements Rus Şirketi Kuzey Kutuplarda Bitcoin Madencilik Tesisi Kuruyor. hab Kuzey Kutup Dairesi’nin üzerindeki yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.