Ana Sayfa / Bitcoin / Ted Nelson Gerçek Satoshi Nakamoto’nun Kim Olduğunu Açıkladı!
Binance %20 İndirim
Ted Nelson Gerçek Satoshi Nakamoto'nun Kim Olduğunu Açıkladı
Ted Nelson Gerçek Satoshi Nakamoto'nun Kim Olduğunu Açıkladı

Ted Nelson Gerçek Satoshi Nakamoto’nun Kim Olduğunu Açıkladı!

Bir teknoloji uzmanı ve mucit olarak bilinen Ted Nelson, gerçek Satoshi Nakamoto’nun kim olduğunu açıkladı. Kısa sürede milyonlar tarafından ilgi gören Bitcoin’in mucidinin Princeton mezunu bir matematikçi olduğunu belirten Nelson dikkatleri üzerine çekti.

Benzer açıklamalarını 2013 yılında da yapan Ted Nelson, gerçek Satoshi Nakamoto’nun Shinichi Mochizuki isimli Princeton mezunu bir matematikçi olduğunu iddia ediyor. Kendisine göre bu matematikçi üst düzey bir dehaya sahip ve Bitcoin’in mucidi olması muhtemel. Ayrıca Satoshi ile benzer özelliklere de sahip olduğu belirtilen Mochizuki adlı matematikçi henüz bir açıklama yapmış değil. Konu hakkında Ted Nelson’dan yapılan açıklama ise şu şekilde:

“İyi İngilizce konuşuyor mu? Emin olabilirsiniz. Daha önce videolarda da söylediğim gibi, aslında herkes ünlü kriptografi uzmanlarını aramakta ve kendisi konu matematik olduğunda Newton seviyesinde bir dehaya sahip. Onun çalışmaları hakkında seminerler düzenlendi ve o bunlara katılmıyor bile.”

Matematikçinin birçok çalışmaya sahip olduğunu belirten Nelson, ayrıca bu ismin kendini gizli tutmak için kendisi adına düzenlenen seminerlere dahi katılmadığını belirtti. Aslında bu detayın ve gizli kalma nedeninin Satoshi Nakamoto olmasından kaynaklandığı düşünülüyor.

Uzun yıllardır aranan Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu henüz kanıtlanabilmiş değil. Craig Wright, Hal Finley, Adam Back gibi isimler kendisinin Satoshi olduğunu birçok kez dile getirmişlerdi, ancak henüz ispatların yeterli olmadığını belirtmek gerek. Ted Nelson tarafından ortaya atılan iddiaya göre ise Bitcoin’i icat eden isim Shinichi Mochizuki adlı bir matematikçi. İnsanların kriptofi uzmanlarına yöneldiklerini belirten Nelson, doğru hedefin matematikçiler olması gerektiğine de dikkat çekti. Böyle bir şeyi icat edebilecek isimlerin matematikçiler olabileceği de birçok kez vurgulanmış durumda.

Destek Seviyelerini Birer Birer Kıran Etherum Satın Almalı Mı?

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Mark Mobius

Milyarder Yatırımcı, Bitcoin’in Neden Henüz Dibe Ulaşmadığını Açıkladı

Bitcoin (BTC), fiyatlarındaki son düşüşle küresel yatırımcıların dikkatini çekti. Bazı büyük yatırımcılar, BTC yeni bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.