Ana Sayfa / Haberler / Telefonica, 8 Bin İspanyol Şirkete Blockchain Erişimi Sağlayacak
Telefonica, 8 Bin İspanyol Şirkete Blockchain Erişimi Sağlayacak
Telefonica, 8 Bin İspanyol Şirkete Blockchain Erişimi Sağlayacak

Telefonica, 8 Bin İspanyol Şirkete Blockchain Erişimi Sağlayacak

İspanyol telekomünikasyon devi olan Telefonica, 8 bin İspanyol şirkete blockchain erişimi sağlayacak testlere başladığını duyurdu. İspanya’daki haber kaynağına göre Hyperledger tabanlı blockchain ağının düğümlerini APTE’nin 52 bölgesinde kullanacak. Ayrıca şirketler üç aylık test dönemi boyunca ağ üzerinde uygulama geliştirebilecek ve kendi token’ları ile denemeler yapabilecekler.

İspanyol şirket Telefonica, geçtiğimiz yıl Nisan ayında IBM ile ilişkisini geliştirerek Cloud Garden hizmetini başlattığını duyurmuştu. Hizmet, blockchain, yapay zeka ve büyük veri gibi yeni teknolojilerin yaygınlık kazanmasını kolaylaştırmayı amaçlayacak. Telefonica İspanya CEO’su Maria Jesus Almazor, anlaşmanın İspanya’nın bilim ve teknoloji parklarında yer alan şirketlere önemli yararları olacağını belirtti ve ekledi:

“Bilim ve teknoloji parklarında yer alan şirketler, blockchain teknolojisinden karmaşıklığına mağruz kalmadan veya teknoloji hakkında bilgilenmek için ayrı bir kaynak ayırmadan yararlanabilecek.”

İspanyol telekomünikasyon şirketinin yıllık gelirinin yaklaşık 54,1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Gelirlerinin önemli bir kısmını ilerleyen dönemlerde blockchain için ayıracağı bilinmekte. Bu sayede İspanya genelinde teknolojik anlamda önemli bir ilerleme kaydedilmesi bekleniyor. Birçok blockchain şirketiyle çeşitli anlaşmalara imza atan Telefonica, kapsamlı bir çalışmayla karşımıza gelecek.

İspanya’da blockchain araştırmalarının öncüsü olarak sayılabilecek şirket, bu anlamda önemli bir başarıya imza attı. Daha çok Çin ve civarı ülkelerden dünyaya yayılan blockchain teknolojisinin Avrupa’daki temsilcisi olarak da İspanyol şirketi gösterilebilir.

Ülkemizde de 2020 yılı için önemli blockchain çalışmalarına başlanılması hedefleniyor. Daha çok kurumlardaki veri akışının kontrol edilmesi için yapılacak çalışmalar sonucunda zamandan büyük tasarruf yapılacağı tahmin edilmekte. Bunun yanında kimlikler için de blockchain teknolojisinden yararlanılacağı düşünülüyor.

Kripto Para Borsası Deribit, Panama’ya Taşınıyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Twitch Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Twitch, Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Ülkemizde ve dünyanın büyük bir bölümünde özellikle oyuncular tarafından sevilen Twitch, kripto para ile yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.