Binance %20 İndirim

Telegram Yöneticisi Yeni Bir Kripto Borsası Açacaklarını Duyurdu!

Telegram‘ın kurucusu Pavel Durov, mesajlaşma hizmetinin yakın gelecekte merkezi olmayan kripto para birimi ürünlerini piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Bu ürünler, bir kripto para birimi değişiminin yanı sıra saklama dışı bir cüzdanın tanıtımını da içerecek.

Telegram’dan kripto para borsası hazırlığı

FTX borsasının çöküşünün ardından CEO Durov, 30 Kasım’da yeni girişimin kripto para birimi varlığının mevcut merkezileşmesini düzeltmeye çalışacağını belirtti. Durov, bu açıklamayı kişisel Telegram kanalından yaptı.

Telegram’ın kurucusu, FTX olayının yaşanmış olmasının şaşırtıcı olmadığına çünkü az sayıda insanın günümüz piyasasında çok fazla etkiye sahip olduğuna dikkat çekti:

“Biz geliştiriciler, kitleler için hızlı ve kullanımı kolay merkezi olmayan uygulamalar oluşturarak blockchain endüstrisini merkezileşmeden uzaklaştırmalıyız. Bu tür projeler artık nihayet mümkün.”

Durov, daha fazla hayal kırıklığıyla, blockchain teknolojisinin mevcut ortamının, ademi merkeziyetçiliği desteklemek olan yaratılışının ana fikrinden saptığını da söyledi.

Durov’a göre, Fragment’i tamamen merkezi olmayan bir müzayede platformu olarak bir araya getirmek yalnızca 5 hafta sürdü ve kendisi dahil 5 kişi çalıştı.

Bu küçük ekip başarılı da oldu çünkü Fragment, “popüler uygulamaları barındırmak için hızlı ve verimli bir blockchain platformu” olan The Open Network veya TON’a dayanmakta. Durov’un konu hakkındaki açıklamalarıysa şu şekilde:

“TON gibi teknolojilerin potansiyeline ulaşmasıyla, blockchain endüstrisi nihayet gücü insanlara geri verme şeklindeki birincil görevini yerine getirebilir.”

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Eski FTX CEO’su SBF Hapse Girecek mi?

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), dijital varlık piyasasında ciddi bir çöküşe neden olan düşüşe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.