Binance %20 İndirim
Terra (LUNA) Altcoin

Terra Classic (LUNC) Vergi Yakımını Destekleyen Borsa Sayısı Artıyor

Önemli kripto borsaları arasında yer alan eToro ve Crypto.com, Terra Classic ağındaki Terra Classic (LUNC) ve USTC için %1,2’lik vergi yakımını destekleme kararı aldı. Crypto.com zincir içi faaliyetler için vergi yakmayı destekleyeceğini açıklarken, eToro hem zincir dışı hem de zincir üstü faaliyetler için vergi yakma teklif ediyor.

eToro ve Crypto.com, Terra Classic (LUNC) için vergi yakımı uygulayacak

eToro, 20 Eylül’de web sitesinde yaptığı bir duyuruda, kripto borsasının Terra Classic ağındaki Terra Classic (LUNC) ve USTC için %1.2’lik vergi yakımını destekleyeceğini söyledi. eToro’ya göre, vergi yakımı, tüm LUNC teklifleriyle ilişkili olacak. eToro, kripto varlıkları alırken veya satarken uygulanan standart %1 ücrete ek olarak, LUNC’nin alış ve satış fiyatına %0,6’lık bir işlem ücreti ekleyeceğini de duyurdu. Terra Classic topluluğu, tüm kripto borsalarından tüm zincir dışı faaliyetler için % 1,2’lik bir vergi yakımı uygulamasını istiyor. Vergi yakma mekanizması, LUNC sabit 10 milyar arza ulaşana kadar devam edecek şekilde ayarlandı. Sabit arz 10 milyara ulaştığında ise vergi yakma devre dışı bırakılacak.

Crypto.com tarafı da Terra Classic (LUNC) için %1.2’lik bir vergi yakımını destekleme kararı aldı. Bununla birlikte, kripto borsası yalnızca para yatırma ve çekme gibi zincir içi faaliyetler için vergi yakımını destekleyecek. Bu konudaki açıklamaysa şu şekilde oldu:

“Yükseltme sırasında ve sonrasında kullanıcıların fonlarının güvenliğini sağlamak için, ağ yükseltmesi sırasında LUNC tokenlerinin yatırılmasını ve çekilmesini geçici olarak askıya alacağız. LUNC tokenlerinin satışı etkilenmeyecektir.

Vergi yakımını destekleyen diğer kripto borsaları arasında Binance, KuCoin, Kraken, Huobi, Gate.io, MEXC Global CoinInn, BTCEX ve LBank yer alıyor. Son zamanlarda Binance, yönetimin daha sonra zincir dışı faaliyetler için % 1,2’lik bir yakma vergisi uygulamaya karar vereceğini duyurdu. Şu anda, bu uygulama zincir aktivitelerinde Terra Classic’i (LUNC) destekliyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Dogecoin (DOGE) Kendi İçinde Yeni Bir Rekor Daha Kırdı

Dogecoin (DOGE) Fiyatında Tehlike Çanları Çalıyor! 1Ekim Analiz

Dogecoin fiyatı son dönemlerde oldukça dar bir alanda hareket ediyor. Şu anda DOGE yatırımcıları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.