Ana Sayfa / Altcoinler / Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’dan Yatırımcılara Yeni Yol Önerisi!
Binance %20 İndirim

Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’dan Yatırımcılara Yeni Yol Önerisi!

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, yatırımcılara bir duyuruda seslendi. Yeni destek önerisi hazırlayan Do Kwon’un mesajı aşağıda yer almaktadır.

Tüm ekosistemi UST biriktirme faaliyetlerinden uzaklaştırmak için Terra zincirinin bir dalını başlatmaktan bahseden birkaç topluluk grubu ve doğrulayıcı var. Nasıl yapılacağına dair bakış açımı sunmak istiyorum.

O zaman, hala birkaç milyar dolar değerinde UST vardı ve Luna jetonunun değeri sıfıra düştü. Son marjinal alıcılar ve satıcılar direndikten sonra pim nihayet restore edilmiş olsa da, Luna sahipleri o kadar kötü elden çıkarılmış ve erimiş ki, küllerden kurtulacak bir ekosistemimiz yok. Merkezi olmayan bir ekonomi, merkezi olmayan para gerektirirken, UST, kullanıcılarına bu rolü oynamak için çok fazla güven kaybetti. Peki geriye ne kaldı? UST, geçen yıl Terra’nın büyüme hikayesinin merkezi bir açıklaması olsa da, Terra ekosistemi ve topluluğu korunmaya değer.

Dünyanın en akıllı beyinlerinden bazılarının en iyi UI / UX ürünleri üzerinde çalıştığı kripto para geliştiricileri için en büyük ve en dinamik ekosistemlerden birini oluşturduk. Terra Station, dünya çapında bir milyondan fazla kullanıcısı olan birkaç kurulum üssüne sahiptir.

Terra topluluğunun, topluluğu ve geliştiriciler için ekosistemi korumak amacıyla zinciri yeniden inşa etmesi gerekiyor.


Doğrulayıcılar, ağ sahipliğini aşağıdakiler arasında dağıtılan 1 milyar token ile sıfırlamalıdır:

  • İlk önce 400 milyon (%40) Luna sahibi, bLuna, LunaX ve Luna holding sözleşmelerinin de terra1dp0taj85ruc299rkdvzp4z5pfg adresindeki Terraform Labs hesabından çıkarılması gerekir. Yeni zincir topluluğa ait olmalıdır. En güçlü inananlar ve kurucular ile birlikte ağın düzgün bir şekilde sahiplenilmesi esastır.
  • 400 milyon (%40) yeni ağın yükseltilmesiyle orantılı olarak UST sahipleri için belirlendi. UST sahipleri mümkün olduğunca eksiksiz olmalıdır
  • 100 milyon (%10) zincirin durmasının son anında Luna sahiplerine. Alıcıların ağı istikrara kavuşturmadaki rollerinin bedelini ödenmeli.
  • 100 milyon (% 10) gelecekteki kalkınmayı finanse etmek için bir topluluk fonuna.
  • Üçüncü dilim dışındaki tüm alan, ağın başlangıç ​​durumunda yer almalıdır.
  • Ağ, güvenlik teşviklerini %7 gibi makul bir enflasyon oranında sağlamalıdır, çünkü ücretler artık bir değişim ücreti olmadan güvenliği karşılamak için yeterli değildir.

Yatırımcılara Eylem Çağrısı

Bu dağıtım neden mantıklı? UST sahipleri, ağda büyük bir paya sahip olmalıdır, çünkü ağ sahipleri, tuttukları tokenlar için sonuna kadar ödeme yapma hakkına sahiptir. Terra’nın büyümeye devam edecek ve blok alanı tekrar değerli kılacak bir topluluğa ihtiyacı var. Bunu yapmanın tek yolu, saldırı başlamadan önceki jeton sahiplerinin en sadık üyeler olmasını sağlamaktır.

Bu zor bir dengedir ve ağ içinde değer paylaşmanın kolay cevapları yoktur. Ancak ekosistemin hayatta kalması için miktar dağıtılmalıdır ve şu anki durumunda kolay değildir.

Terra Ağının Geleceği

Terra topluluğunun ana hedefi her zaman “merkezi olmayan bir ekonominin merkezi olmayan paraya ihtiyacı vardır” olmuştur. Bu heyecan verici bir vizyon ve UST başarılı olmamasına rağmen, Terra topluluğu gelecekte bir gün bu fikri değiştirmenin bir yolunu bulacaktır. Ancak şimdiki öncelik, bu eşsiz ekosistemi korumak ve mümkün olduğunca çok sayıda kullanıcı ve inşaatçı yaratmaktır. Terra önce L1’ini korumalı ve topluluk, toz biter bitmez tartışılan merkezi olmayan para için birleşmelidir.

Topluluğun Terra ekosistemini nasıl canlandıracağı konusunda hızlı bir fikir birliğine varacağını umuyorum. Ben her zaman buradayım.

Kaynak: https://agora.terra.money/t/terra-ecosystem-revival-plan/8701

Binance, Terra (LUNA) Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Aldı

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

celsius network

Celsius (CEL) Bir Haftada Yüzde 300 Değerlendi

Son günlerde adından sıkça söz edilen Celsius (CEL) bir haftada %300 değer kazanmış durumda. Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.