Ana Sayfa / Altcoinler / Terra’nın Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Rezervi Nerede?
Binance %20 İndirim
Terra (LUNA) Düşüş Trendinin Ardından Bir Günde Yüzde 30 Artış Yakaladı

Terra’nın Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Rezervi Nerede?

Terra (LUNA), 3.5 milyar dolarlık bir Bitcoin transferinin ardından neredeyse tamamen ortadan kaybolmuş durumda. Bilindiği üzere rezerv, bu tür olumsuz olaylarda kullanılmak üzere tasarlanmıştı. Bir blockchain adli tıp firması olan Elliptic, düşüşten sonraki Bitcoin işlemlerini izlemek için analitik aracı üzerinde çalışıyor.

Terra’daki Bitcoin rezervi nerede?


Terra’nın büyük bitcoin rezervinin gizemli transferi hakkındaki spekülasyonlar henüz açıklanmadı. LUNAtics, geçen haftaki korkunç olayla ilgili olarak Terra Labs’tan düşüş sonrası bir rapor bekliyor. Diğer piyasa gözlemcileriyse, Terra blok zincirinin izlenemez olduğu yerlere girmeye çalışıyorlar.

Ne yaratıcılar ne de vakıf olaylardan sonra çökmeyi kontrol altına alamadı. Tek bildiğimiz, 9 Mayıs’ta rezervden büyük bir kısmın (52.189 BTC) LFG aracılığıyla Gemini’nin hesabına aktarıldığı.

Kalan Bitcoin’ler ertesi gün Binance borsasına aktarılacaktı. Bitcoin’lerin satılıp satılmadığından veya transfer edildiğinden henüz kimse emin değil. Kayıpları geri almak isteyenler için şu anda takip edilemeyen yaklaşık 80.000 BTC gerçeğini bilmek önemli olacak gibi görünüyor.

Terra (LUNA) fiyatı geri dönecek mi?


Fiyatlardaki düşüş son 24 saatte %50’ye yakın bir oranda devam etti. Yatırımcılar için yakın gelecekte görünür yeşil mum olmayabileceği iddia ediliyor. Büyük bir kayba uğrayan yatırımcıları korkutmanın yanı sıra, blockchain uygulamaları geliştirmeye devam eden geliştiriciler de büyük darbe aldı. Bu yüzden de yatırımcılara şu anda Terra’ya karşı dikkatli olmaları gerektiği söyleniyor.

Binance CEO’su CZ, Terra İçin Çatallamanın İşe Yaramayacağını Söyledi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

celsius network

Celsius (CEL) Bir Haftada Yüzde 300 Değerlendi

Son günlerde adından sıkça söz edilen Celsius (CEL) bir haftada %300 değer kazanmış durumda. Son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.