Ana Sayfa / Haberler / Tether (USDT) Kullanım Miktarı Hızla Artıyor
Tether (USDT) Kullanım Miktarı Hızla Artıyor
Tether (USDT) Kullanım Miktarı Hızla Artıyor

Tether (USDT) Kullanım Miktarı Hızla Artıyor

Advertisements

Stablecoinler arasında önemli bir yere sahip olan Tether (USDT) kullanım miktarı hızla artıyor. Özellikle de piyasalarda düşüşlerin yaşandığı şu günlerde bir sığınma noktası haline geldiğini söyleyebiliriz.

Değerini sürekli olarak 1 dolarda sabit tutan Tether, bu sayede hiçbir düşüş riski içermiyor. Bu özelliği sayesinde zaman zaman birçok yatırımcının tercihleri arasında yer alabilmekte. Değeri düşmediği için piyasaların değer kaybettiği zamanlarda kripto paraların USDT ile takaslanarak bir nevi koruma altına alındığını söyleyebiliriz.

Whale Alert tarafından paylaşılan bilgilere göre piyasaya tekrardan 20 milyon adet Tether salınmış durumda. Diğer işlemler göz önüne alındığında bu tutarın tümünün Bitfinex borsasına gönderildiği ortaya çıkıyor. Kripto para sektöründe önemli bir yere sahip olan Bitfinex borsası özellikle stablecoinler için büyük bir yatırımcı kitlesini elinde bulundurmakta. Bu yüzden de büyük bir USDT havuzunu elinde barındırması gerektiğini söyleyebiliriz.

Birçok kripto para biriminde düşüşlerin görüldüğü şu günlerde sabit değere sabit olan coinlere olan ilginin de arttığını söylemek mümkün. Düşüş korkusu olmadan barındırılan kripto paralar daha sonrasında diğer birimlere kolayca takas edilebiliyor. Bu sayede değer kaybı yaşanmadan piyasaya giriş yapmak mümkün kılınmakta.

İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen Tether, o zamandan bu yana sürekli olarak popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Şu anda kendisine 7. sıradan yer edinen kripto para biriminin hacim olarak da büyüdüğünü söyleyebiliriz. Güvenilirliği zaman zaman tartışma konusu olarak açılsa da birçok yatırımcının gözünü kırpmadan tercih ettiğini görmek mümkün.

Bitcoin Balinası 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Varlığını Çaldırdı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Covesting Hakkında Bilmeniz Gerekenler – PrimeXBT

Advertisements Covesting Hakkında Bilmeniz Gerekenler Chain Link veya LİNK, gerçek dünyadan verileri çoğunuzun aşina olacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.