Ana Sayfa / Altcoinler / Tether ve Bitfinex Davası Sonuçlandı!
Binance %20 İndirim
Bitfinex ve Tether,

Tether ve Bitfinex Davası Sonuçlandı!

Tether ve Bitfinex Davası Sonuçlandı!

Kripto şirketleri Bitfinex ve Tether, New York Başsavcı (NYAG) ofisi ile anlaşmaya vardı ve 2019’un ortalarında başlayan yasal mücadele sona erdi. New York Başsavcısı Letitia James’in yaptığı açıklamaya göre, anlaşmanın bir parçası olarak Bitfinex ve Tether 18.5 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Nisan 2019’da NYAG ofisi, Bitfinex’in Tether’in fonlarını ödeme işlemcisi Crypto Capital’e kaybedilen 850 milyon doları gizlice kapatmak için kullandığını iddia etmişti. Kaybedilen fonların, 2018 sonlarında Bitfinex müşterileri için para çekme sorunlarını tetiklediği iddia edildi. Bitfinex o sırada para kaybetmediğini söylemişti. Bunun yerine, Crypto Capital’in fonları Portekiz, Polonya’daki hükümet yetkilileri tarafından ele geçirildi ve Bitfinex o zamandan beri bu fonları geri almaya çalışıyordu.

Bugünün anlaşmasının bir parçası olarak, Bitfinex ve Tether yanlış bir şey yapmadığını kabul etti. Steptoe & Johnson’ın ortağı, Bitfinex ve Tether’in danışmanı Jason Weinstein, NYAG ofisinin bulgularının “yalnızca belirli açıklamaların niteliği ve zamanlamasıyla sınırlı olduğunu” söyledi. Eski bir federal savcı olan Weinstein, şu ifadeleri kullandı:

“ÇEVRİMİÇİ SPEKÜLASYONUN AKSİNE, TETHER’IN DESTEK OLMADAN VEYA KRİPTO FİYATLARINI MANİPÜLE ETMEK İÇİN TETHER ÇIKARDIĞINA DAİR HİÇBİR BULGU YOKTU.”

Tether, 3 ayda bir rezervleri ile ilgili bilgi verecek

Anlaşma anlaşmasının bir parçası olarak Tether, NYAG ofisine ve halka USDT’nin rezerv desteğiyle ilgili üç aylık bir güncelleme sağlamayı kabul etti.

Ödeme anlaşmasında NYAG ofisi, Bitfinex’in Tether’e yaptığı son kredi geri ödemesini de kabul etti. Bitfinex, Tether’e 550 milyon dolarlık kalan kredi bakiyesini geri ödediğini ve kredi limitini kapattığını duyurmuştu. Anlaşmayla birlikte, bir noktada her iki taraf arasındaki uzun süredir devam eden hukuki anlaşmazlık sona eriyor. Bitfinex ve Tether, konuyu kapatmak için NYAG ofisine 2,5 milyon sayfadan fazla belge sağladıklarını söylüyor.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Solana (SOL) Token Projeleri Bu Dev Borsada Listelenebilir!

Solana (SOL) Token Projeleri Bu Dev Borsada Listelenebilir!

Her geçen gün daha da büyüyen Solana (SOL) ağı dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.