Ana Sayfa / Altcoinler / Tezos (XTZ) Bir Günde %17 Artışla Adeta Uçuşa Geçti
Tezos (XTZ) Bir Günde %17 Artışla Adeta Fırladı
Tezos (XTZ) Bir Günde %17 Artışla Adeta Fırladı

Tezos (XTZ) Bir Günde %17 Artışla Adeta Uçuşa Geçti

Advertisements

Kripto paralar arasında kendisine 10. sıradan yer edinen Tezos (XTZ) bir günde yaptığı %17 artışla adeta uçuşa geçmiş durumda. Bitcoin’de yaşanan artıştan nasibini aldığı düşünülen XTZ için tahminler de oldukça olumlu.

Tezos Fiyat Grafiği 7 Nisan

Sitemizdeki Tezos grafik sayfasından alınan istatistiklere bakınca söz konusu çıkışı daha net görebiliriz. Grafiğe baktığımızda Tezos’un Mart ayının başlarında olan ağır çöküşünü de görüyoruz. Ancak o tarihten bu yana XTZ için piyasaların daha sakin gitmeye başladığını söyleyebiliriz. Son 24 saat içerisinde yaşanan %17’yi aşan artış oranıyla da dikkatler Tezos üstünde toplanmış durumda.

Bitcoin piyasalarının son birkaç haftadır yaşadığı durgunluk insanları altcoinleri tercih etmeye zorlamıştı. Şu anda Bitcoin’de yaşanan artışla birlikte altcoin piyasalarının da bu hamleden olumlu etkilendiğini söyleyebiliriz. Son 24 saat içerisinde neredeyse tüm kripto paralarda yeşil ışık görünmekte. Bu çıkışın ne kadar süreceği net olarak kestirilemese de insanların artık dijital paralara yönlenmesiyle birlikte umutlar tazeliğini koruyor.

Corona virüsünün dünya piyasalarında yarattığı düşüş dalgasıyla ilk zamanlarda kripto paralar da düşüşe geçmişti. Bunun sebebi olarak ise insanların nakde dönmesini belirtebiliriz. Ancak şu anki tabloya baktığımızda insanların özellikle kripto paralara daha olumlu baktığını söylemek mümkün. Geleneksel piyasalardaki düşüşün sürmesinden dolayı insanlar ellerindeki parayı dijital paralarda değerlendirmeyi tercih ediyorlar. Bu sayede de Tezos başta olmak üzere neredeyse tüm kripto paralar harekete geçmiş durumda.

Tıpkı Bitcoin gibi bu çıkışın öncesinde sessizliğini koruyan Tezos piyasaları bir anda harekete geçti. Yatırımcısına son 24 saatte %17 oranında kazandıran XTZ için bir süre daha çıkışın devam edebileceğini söyleyebiliriz. İnsanların dijital paralara ve dijital dünyaya yüzünü döndüğü karantina günlerinde artık yatırımlar kripto paralara dönmüş durumda. İlerleyen günlerde bizlerin nelerin beklediğini hep birlikte göreceğiz.

Her Gün Yüzlerce Bilgisayara Kripto Para Virüsü Bulaştığı Ortaya Çıktı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor

Advertisements Çin’in Ulusal Blockchain Projesine Polkadot Desteği Ekleniyor. Çin hükümeti tarafından desteklenen blok zinciri girişimi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.