Ana Sayfa / Altcoinler / Tezos (XTZ) Fiyat Artışıyla Bitcoin’i Geride Bıraktı
Tezos (XTZ) Fiyat Artışıyla Bitcoin'i Geride Bıraktı
Tezos (XTZ) Fiyat Artışıyla Bitcoin'i Geride Bıraktı

Tezos (XTZ) Fiyat Artışıyla Bitcoin’i Geride Bıraktı

12 Mart tarihinde 0,93 doları gören Tezos (XTZ) şimdi fiyat artışıyla Bitcoin’i bile geride bırakmayı başardı. O tarihten bu yana yaklaşık %200 büyüme yakalayan Tezos için işler iyi gidiyor gibi görünüyor. Kendi tarihinin rekoru olan 3,96 dolar seviyesine doğru yola çıkan XTZ’nin bu seviyeleri tekrardan görmesi için erken gibi görünmekte. Herkesin aklındaki soru ise bu yükselişin ne zamana kadar süreceği.

Bu yükselişlerin genel olarak yatırımcıların aşırı alım yaptığı zamanlarda gerçekleştiğini biliyoruz. Tezos yatırımcılarının da aşırı yükselmesi ile birlikte inanılmaz bir değer artışı yakalanmış durumda. Son 24 saat içerisinde %2 oranında bir geri düşüş yakalansa da analistlere göre bu bir dibi boylamanın habercisi değil. Tezos’un birkaç gün içerisinde tekrardan çıkış trendi yakalayacağını savunan yorumcuların sayısı bir hayli artmış durumda.

Bitcoin’de son 1 haftada yaşanan artış yatırımcısını tekrar umutlandırırken bu hareketlenme altcoin birimlerini de harekete geçirmeyi başardı. Birçok altcoin birimi şu anda Bitcoin’in yakaladığı çıkış rüzgarını da arkasını alarak önemli bir yükseliş yakalamış durumda. Bunlardan birisi olan Tezos daha öncesinde de düzenli olarak artmaya devam etmekteydi. 12 Mart tarihinde görülen 0,93 dolarlık seviyenin ardından yatırımcılar XTZ stoklarını önemli biçimde arttırdılar ve bu olay da değer artışına sebebiyet verdi.

Yazının hazırlandığı sıralarda 2,67 dolardan işlem görmekte olan XTZ, son 24 saatte yatırımcısını memnun etmese de olumlu sinyalleri hala barındırıyor. Gün içerisinde tekrardan çıkış yaşanması beklenen XTZ’nin hareketliliği şu anda yavaşlamış durumda. Satın alımı durduran büyük yatırımcıların piyasalar üzerinde etkili olduğu düşünülüyor. Tezos’u daha çok kısa vadeli yatırımlar için kullanan kişilerin sayısı bir hayli fazla olduğu için yükseliş trendinin durduğu düşünülebilir. Ancak Bitcoin’de yaşanacak olası bir artışın tekrardan XTZ’nin çıkış hızını arttıracağını söyleyebiliriz.

Etherum Kritik 200 Dolar Seviyesine Doğru Emin Adımlarla İlerliyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bugün Yaptıkları Çıkışlar İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bugün Yaptığı Çıkış İle Dikkat Çeken 3 Altcoin Birimi

Bitcoin piyasasında işler halen durgun ilerlerken altcoin piyasaları onun aksine son 24 saat içerisinde oldukça …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.