Ana Sayfa / Haberler / TEZOS (XTZ) Yaptığı Çıkışla Bitcoin’i Geride Bıraktı
TEZOS (XTZ) Yaptığı Çıkışla Bitcoini Geride Bıraktı
TEZOS (XTZ) Yaptığı Çıkışla Bitcoini Geride Bıraktı

TEZOS (XTZ) Yaptığı Çıkışla Bitcoin’i Geride Bıraktı

Advertisements

Ekim 2018’deki en düşük fiyatı 0,728 dolardan yükselişe geçen Tezos (XTZ) yüzde 205 değer kazanarak yaptığı çıkışla Bitcoin’i geride bırakmayı başardı.

Kripto para lideri Bitcoin yüzde 6,14 oranında artarken, XTZ yüzde 15,76 oranında yükseliş gösterdi. 19 ayın en yüksek seviyesi olan 2,24 dolara yükseldi. Birçok altcoini çift haneli kazançlar elde etmeye iten son boğa piyasası trendine ek olarak, giderek artan sayıdaki kripto para borsaları da artık XTZ sahibi yatırımcılar için staking ödülleri sunmaya başladılar.

Tezos Ocak 2020 Grafik
Tezos Ocak 2020 Grafik Kaynak: Habercoin

2 Ocak’ta 1,25 dolar ile kısa vadeli dip yakaladıktan sonra XTZ, yüzde 80,29 oranında büyümeyi başardı. Bitcoin ise her ne kadar son birkaç gündür tekrar çıkışa geçmiş olsa da Tezos kadar etkili değil. Şu anda birçok altcoin de Bitcoin’deki çıkışla birlikte harekete geçmiş durumda. 9.600 doları aşan BTC piyasalarında boğa koşusu umudu bulunmakta.

Tezos yatırımcıların piyasalarda sürekli olarak aktiflik göstermesi nedeniyle çıkış hala devam ediyor. Bir süre daha sürmesi beklenen çıkışın yaklaşık 1 hafta süreceği öngörülmekte. Ardından ise 2 dolar veya daha da altı bir rakam belirlenmiş durumda diyebiliriz.

Yazının kaleme alındığı sıralarda 2.180 dolar değere sahip olan XTZ piyasalarındaki yatırımcılar durumdan memnun gibi görünüyor. Kripto paralar arasında kendisine 11. sıradan yer edinen Tezos, 2014 yılından bu yana kısa sürede büyük işler başardı. Arkasında bulunan geliştirici ekibinin bu noktada önemli bir yere sahip olduğunu belirtmek gerek. Bu sayede yatırımcılar daha fazla güven kazanarak yatırım miktarlarını da arttırıyor. Kripto paralar için önemli olan bu durumu XTZ başarmış görünüyor.

Düşük birim fiyatı nedeniyle acemi yatırımcıların da sık tercih ettiği kripto para birimi, kısa sürede büyük karlar vaat ediyor.

Kobe Bryant Fotoğrafında Kripto Madencilik Yazılımı Tespit Edildi

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

PayPal’ın Bitcoin Ticareti ABD’de Hayata Geçiyor

Advertisements PayPal’ın Bitcoin Ticareti ABD’de Hayata Geçiyor. Müşteriler, başlangıçta açıklanan 10.000 $ yerine haftada 20.000 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.