Ana Sayfa / Analizler / Thodex Soruşturması Büyüyor: Ağabeyden Sonra Kız Kardeşte Gözaltında!
Binance %20 İndirim

Thodex Soruşturması Büyüyor: Ağabeyden Sonra Kız Kardeşte Gözaltında!

Thodex Soruşturması Büyüyor: Ağabeyden Sonra Kız Kardeşte Gözaltında!

Yerli Bitcoin ve kripto para borsası Thodex soruşturması kapsamında gözaltına alınanların sayısı giderek artıyor. Dün akşam saatlerinde Thodex kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi olan Güven Özer’in gözaltına alındığını bildirdik. Bugün ise sabah saatlerinde Faruk Fatih Özer’in kız kardeşi Serap Özer İstanbul ve Kocaeli Emniyeti’nin yaptığı ortak operasyonda Kocaeli’de yakalandı.

Thodex soruşturması büyüyor: Faruk Fatih Özer’in ağabeyi ve kız kardeşi gözaltında!

Türk Bitcoin ve kripto para borsası Thodex’e yönelik soruşturma büyüyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılığı olarak lanse edilen olayda gözaltına alınanların sayısı artıyor. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, şirketle irtibatları olduğu tespit edilen 78 şüphelinin ardından 2 kişi hakkında daha gözaltı kararı çıkarıldı. Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, söz konusu soruşturma kapsamında, İstanbul merkezli 8 ilde düzenlediği eş zamanlı operasyonda 69 şüpheliyi yakaladı.

Operasyon kapsamında adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ve doküman ele geçirildi. Dün gece Thodex‘in kurucusu ve CEO’su olan Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer Pendik’te saklandığı evde gözaltına alındı. Ayrıca Güven Özer’in borsanın ortaklarından olduğu da ortaya çıktı. Yeni edinilen bilgilere göre, bu sabah saatlerinde ise Faruk Fatih Özer’in kız kardeşi Serap Özer İstanbul ve Kocaeli Emniyeti’nin yaptığı ortak operasyonda Kocaeli’de yakalanarak gözaltına alındı. Güvenlik güçleri, Faruk Fatih Özer ve babasının da arasında bulunduğu firari 11 zanlının yakalanması için çalışmaların devam ettiğini belirtiyor.

Hakkında Halil

Farklı Makaleler

Ethereum 2.0

ETH Yatırımcısını Neler Bekliyor? (19 Haziran)

Haziran ayının ikinci haftasında yaşanan sert düşüşler, ETH / USDT işlem çiftini 896,1 dolara kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.