Ana Sayfa / Bitcoin / TikTok Kripto Para İçeriklerini Tamamen Yasaklamaya Hazırlanıyor
Bybit
TikTok Bitcoin ve Kripto Para İçeriklerini Tamamen Yasaklamaya Hazırlanıyor
TikTok Bitcoin ve Kripto Para İçeriklerini Tamamen Yasaklamaya Hazırlanıyor

TikTok Kripto Para İçeriklerini Tamamen Yasaklamaya Hazırlanıyor

Günümüzde dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişinin kullandığı TikTok kripto para içerikleri için sürpriz bir karara imza attı. Karara göre bundan sonra kripto para reklamı yapmak isteyen kişilere sert yaptırımlar kapıda. Bunun için yapay zekaya eklenen bir algoritma sisteme eklenen reklam amaçlı kripto para içeriklerini doğrudan silecek. Ayrıca kullanıcılar bu eyleme devam etmek isterse kara listeye alınmaları da söz konusu. Bu sayede söz konusu kullanıcının bir daha TikTok kullanılması engellenmiş olacak.

TikTok Neden Böyle Bir Karar Aldı?

Sosyal medya devi TikTok üzerinde son dönemlerde artan spekülatif amaçlı içerikler oldukça can sıkmaktaydı. Özellikle genç kitlenin yoğun bir şekilde kullandığı bu platformda son zamanlarda artan kripto para içerikleri dikkat çekiyor. Söz konusu içeriklerin bir çoğu da kısa sürede zengin olma düşüncesi aşılamayı hedeflediği için oldukça riskli. Hatta bu yüzden on binlerce dolarını kaybeden kullanıcılar olduğu da bilinmekte. Bu yüzden de sosyal medya devi olan TikTok’un aldığı bu kararın oldukça yerinde olduğunu söyleyebiliriz.

 

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Başarılı Analist Bitcoin'in Düşebileceği Seviyeyi Duyurdu

Başarılı Analist Bitcoin’in Düşebileceği Seviyeyi Duyurdu

Başarılı analist kripto para lideri Bitcoin’in düşebileceği seviyeyi duyurdu. Takipçileri ile BTC’nin bu piyasada hangi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.