Ana Sayfa / Haberler / TokenInsight’a Göre Kripto Madencilik Arzı 2.Çeyrekte Pazar Talebini Karşılayamadı

TokenInsight’a Göre Kripto Madencilik Arzı 2.Çeyrekte Pazar Talebini Karşılayamadı

Advertisements

Kripto Madencilik

kripto maden ile ilgili görsel sonucu

Yeni incelemeye göre kripto madencilik makinelerinin arzı 2019’un ikinci çeyreğinde madencilik donanımı fiyatlarındaki artışa karşın isteği karşılayamadı.

Popüler tedarikçilerin stokları tükendi

Bitcoin (BTC) madencilik pazarı 2019’un ikinci çeyreğinde mühim bir enflasyona tanık oldu. Kripto analitik şirketi TokenInsight’ın 2019 ikinci çeyrek kripto para madencilik endüstrisi raporuna göre detaylı tedarikçilerin madencilik cihazları tedarik sorunu yaşıyor.

San Francisco odaklı kripto veri sağlayıcısının 13 Eylül’de yayınlanan raporuna göre madencilik ekipmanları pazarı ikinci çeyrekte tekrar de iyi bir performans gösterdi. Antminer S17 gibi tanınmış madencilik donanımlarının bu dönemde stokları tükendi. TokenInsight’a bu makineler yapımcılar doğrulusunda Ekim ve Kasım 2019’da teslim edilmek üzere vadeli teslimle satılıyor.

Bulut madenciliği ivme kazanıyor

Madencilik pazarı öbür yandan madencilik makinesi almayı gerektirmeyen, madencilik donanımı satışını, lojistiği, güç tedariğini ve başka şeyleri birleştiren ve yönetim eden platformlar doğrulusunda yayılan bulut madenciliğinde mühim bir artış gördü. TokenInsight’a göre Bitdeer ve VeryHash tıpkı önceki sezondaki gibi ikinci çeyrekte de en büyük Bitcoin bulut madenciliği donanımı tedarikçisi oldular.

Madencilik zorluğu beklentileri

Rapora göre Bitcoin ağının toplam zorluğunun 2019’un ikinci %50 sinde yüzde 48-72 arası yükselmesi bekleniyor. Madencilik zorluğu terimi, sistem doğrulusunda tariflenen hedefin altında bir hash bulmanın ne kadar zor olduğunu izah eden bir değer. Madencilik zorluğundaki beklenilen artış sahip olunan makineler ile etkinlik gösteren madencilik işleticilerinin bir kısmının gelirini azaltacak.

Bitcoin fiyatının itimat aralığının yüzde 95 artarak 2020’de 17,077 ile 23,276 dolar arasında olacağın işaret eden TokenInsight, uzun vadede fiyatın madencilik zorluğuna oranının 14 Ağustos 2019 ile 14 Ağustos 2020 arasındaki bir senelik süreçte azalmasını bekliyor.

Kripto analist PlanB 10 Eylül’De Bitcoin fiyatının sahip olunan fiyat döneminde madencilik zorluğu göstergeleri modeline dayanarak 30 bin dolara ulaşması gerekliliğini belirtti.

Kripto Madencilik

Benzer Yazılar:  Kübalılar, Küresel Ekonomiye Bitcoin’le Katılıyor

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Bitcoin Balinasından 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı

Bitcoin Balinası 45 Milyon Dolarlık Kripto Para Varlığını Çaldırdı

Advertisements Çinli bir Bitcoin balinası, toplamda 45 milyon dolar değerinde kripto parasını hackerlara kaptırdığını duyurdu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.