Ana Sayfa / Analizler / Tom Lee Bitcoin Fiyat Katalizatörünün S&P 500 Endeksinde Yeni Rekor Olacağını Söylüyor

Tom Lee Bitcoin Fiyat Katalizatörünün S&P 500 Endeksinde Yeni Rekor Olacağını Söylüyor

Advertisements

Tom Lee Bitcoin Fiyat Katalizatörünün S&P 500 Endeksinde Yeni Rekor Olacağını Söylüyor

Wall Street stratejisti ve Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Thomas Lee, güçlü bir makro bakışın Bitcoin Fiyat (BTC) bir sonraki yükselme yarışında yarar sağlayacağını belirtti.

Lee , CNBC’nin Fast Money programı için 13 Eylül’de yaptığı röportajda yatırımcıların Bitcoin’i güvenli bir liman varlığı veya bir tür dijital altın olarak görerek makro riskleri azaltması için satın aldığı açıklamasına sert cevap verdi .
Lee bunun yerine insanların ekonomi jeopolitik ve endüstri hakkında olumlu duygulara sahip olduğunda ve geleneksel pazarlar geliştiğinde kripto para satın aldığını söyledi.
“Bitcoin son zamanlarda bir duraklama yaşadı çünkü makro bakış da duraklama yaşadı. Eğilimin olmadığı bir piyasada Bitcoin yükselemez. Bu nedenle bir sonraki katalizatörün hisse senedi piyasalarında belirleyici bir çıkış olacağını düşünüyorum , çünkü hisse senetleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında Bitcoin riskli bir varlığa dönüşüyor.”

“Bitcoin iki yönlü olabilir”

Fundstrat geçtiğimiz günlerde müşterilerine, son on yılda S&P 500 borsa endeksinde en iyi performansı gösteren 3-4 yılın Bitcoin’in en iyi yıllarıyla çakıştığını belirten bir analiz sundu. Görünüşe göre S&P yüzde 15’ten fazla artış gösterdiğinde söz konusu kripto para için de işler iyiye gidiyor.
Lee’nin gerçek görüşü yatırımcının bitcoin’i kasvetli makroekonomik iklime karşı önlem olarak kullanmasını fikrine karşı çıkarken , Bitcoin’in riskli ve risksiz bir yatırım olabileceği ihtimalinide göz ardı etmedi.

”Bitcoin iki yönlü olabilir : riskli bir piyasada bu işe yarıyor fakat endişelenmeye başlandığınızda ona dijital altın gibi davranmaya başlıyorsunuz . Sahip olduğumuz şey uçurumun kenarında gibi görünen ve her an düşebilecek bir piyasaydı.fakat çökmedi Bu eğilimde kalmak Bitcoin için kötü oldu ”
Lee ayrıca hisse senedi piyasasının tüm zamanların en yüksek seviyeye varması başarması ve merkez bankaların destekleyeci olması durumunda Bitcoin’e güçlü bir likidite akışının olacağını belirtti.
Lee’nin görüşlerine göre bu senaryoda kripto para için başarılı bir, çekim etkisi görevi görecek , dalgalanmaya sebep önemli bir faktör ise bununla beraber gelebilecek faiz’dir.

Ters orantılar

Belirtildiği gibi Lee’nin tahminleri birçok piyasa analisti arasında etkili olan , yatırımcıların Bitcoin’i uzun yıllardır devam eden ABD-ÇİN Ticari Savaşı gibi makroekonomik ve jeopolitik karışıklıklarla birleştiren risklere karşı önlem olarak tercih ettiği fikrine karşı çıkıyor.
Bloomberg’in Ağustos ayındaki verilerine göre Bitcoin ve altın arasındaki orantı geçtiğimiz aylarda neredeyse iki katına çıktı. Bunun güvenli liman varlığı bakışını daha da pekiştireceği düşünülüyor.

Benzer Konu : https://habercoin.net/bitcoin-sp500-sayesinde-20-bin-dolar-olabilir/

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

altcoinlere yatırım yapılır mı

Altcoinlere Yatırım Yapılır mı?

Advertisements Bir düşüş akımının içinde sürüklenen altcoinler hiç de parlak günlerden geçmiyor diyebiliriz. Sitemizdeki coinler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.