Ana Sayfa / Haberler / Tom Lee Bitcoin İçin 27.000 Dolar Tahmininde Bulundu
Tom Lee Bitcoin İçin 27.000 Dolar Tahmininde Bulundu
Tom Lee Bitcoin İçin 27.000 Dolar Tahmininde Bulundu

Tom Lee Bitcoin İçin 27.000 Dolar Tahmininde Bulundu

Kripto para sektöründe tanınmış isimlerden birisi olan Tom Lee, Bitcoin için 27.000 dolar tahmininde bulundu. Kripto para liderinin 6 ay içerisinde yüzde 200’den fazla artış göstereceğine inanan Lee, yatırımcıların bir kısmını da kendi tarafına çekmeyi başardı.

Yahoo Finans’a açıklamalarda bulunan ünlü isim üstüne basarak belirttiği teknik bir faktör nedeniyle kısa vadede artış yaşanacağına inanıyor. Tom Lee, “Ocak ayı, Bitcoin için muhteşem bir aydı. Kripto para, yüzde 26 artış göstermesinin yanı sıra 200 günlük hareketli ortalamasını da yakaladı.” şeklinde açıkladı ve ekledi:

“Trendi takip edenler bilecektir, bu oldukça önemli bir olay. 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktığınızda boğa piyasası başlamış demektir. Bitcoin ne zaman 200 günlük hareketli ortalamasını yakalasa, altı aylık ortalama artışı da yüzde 197’yi buluyor.”

Bitcoin 2020 Yılında Yatırımcısını Memnun Edecek!

Ocak ayında yüzde 30 civarında artışla dikkatleri üzerine çeken Bitcoin, 2020 yılında yatırımcısını memnun edecek gibi duruyor. Yükselişine devam ederek 9.450 dolara da yaklaştığını belirtmek gerek. Kripto para analistlerine göre 2013 yılından beri en iyi Ocak ayı performansını yaşayan BTC için uzun vadeli boğa koşusu şimdiden başladı.

Bitcoin yatırımcılarının 2020 yılında daha fazla kar edeceğini düşünen Lee, bu açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2019 yılında %300 kadar değer kazanan BTC, Lee’ye göre bu yıl çok daha iyi bir performans gösterecek. Özellikle de Mayıs ayında yaşanacak olan blok ödülü yarılanma olayının piyasalarda önemli bir etki yaratacağının altı çizilmekte.

Tarihsel olarak bakıldığında doğru veriler sunan bir fiyat modeli olan Stok ve Akım sistemi, yarılanmanın kripto parayı 2021 yılına kadar 100 bin dolara getirecek bir boğa piyasasını tetikleyeceğini öngörüyor.

Blockchain Teknolojisi Corona Virüsü Tedavisine Yardımcı Olabilir

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.