Ana Sayfa / Bitcoin / Tom Lee Bitcoin İçin 40.000 Dolar İddiasını Ortaya Attı
Tom Lee Bitcoin İçin 40.000 Dolar İddiasını Ortaya Attı
Tom Lee Bitcoin İçin 40.000 Dolar İddiasını Ortaya Attı

Tom Lee Bitcoin İçin 40.000 Dolar İddiasını Ortaya Attı

Ünlü analist Tom Lee Bitcoin için 40.000 dolar iddiasını ortaya attı. Kendisine göre Ağustos 2020 tarihine kadar yüzde 200’ü aşan bir fiyat artışı yaşanacak.

Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı olan Tom Lee, Dow Jones borsasının, Bitcoin 30.000 dolara ulaşmasından önce 30.000 seviyesine çıkacağını ancak 40.000 seviyesinde senaryonun tersine döneceğini iddia etti. Dow Jones an itibarıyla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 29.280’de işlem görürken, BTC/USD paritesi hafta sonu 10.150 dolarlık beş aylık en yüksek seviyeye ulaştıktan sonra 9.870 dolara geriledi. ABD’nin önemli hisse senedi endekslerinden birisi olan Dow Jones, kripto yatırımcılarının da uğrak noktalarından birisi. Bu yüzden de her iki tarafın çıkışları arasında sürekli olarak bir bağ olduğu ortaya atılmakta.

Tom Lee tarafından yapılan bir açıklama ise şu şekilde:

“Şu an için tercihim Dow olurdu, ama 40.000 seviyesinden önce ne olduğunu söylemem gerekirse… O vakit geldiğinde Dow’ı seçmezdim.”

Yazının kaleme alındığı sıralarda 10.300 dolardan işlem gören Bitcoin, son 1 haftadır sıkı bir yükselişte seyir ediyor. BTC Halving olarak da adlandırılan blok ödül yarılanması olayından önce çıkış için umutlu grafik çizen Bitcoin, şuan için yatırımcısını memnun ediyor diyebiliriz. Birçok ünlü analiste göre piyasalarda bu artış bir süre daha devam edecek.

Bitcoin’de yaşanan çıkışın altcoinlere de olumlu yansıdığını söylemek mümkün. Bir hafta önceki ilk artıştan bu yana birçok altcoin biriminde de çıkış çizgisi çizilmiş durumda. Piyasalarda hareketliliğin devam ettiği şu günlerde birçok yatırımcı kar etmiş gibi görünüyor. Özellikle daha önceki düşüşlerde ellerindeki kripto paraları satmayanlar şuan için kararlarından memnun olmalı.

Hacklenen Kripto Para Borsası Tamamen Kapatılıyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Bitcoin'deki Sert Düşüş Bile Korkutmaya Yetmedi

Bitcoin fiyatı son bir haftanın en düşük seviyesini gördü

Bitcoin fiyatı son bir haftanın en düşük seviyesini gördü Bitcoin (BTC), 21 Eylül’de doların gücüne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.