Ana Sayfa / Bitcoin / Tom Lee: “Bitcoin Yıl Ortasında 20 Bin Dolar Olacak”
tomlee-bitcoin-25bindolar-olacak

Tom Lee: “Bitcoin Yıl Ortasında 20 Bin Dolar Olacak”

Wall Street stratejisti ve Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee , Bitcoin’in (BTC) yıl ortası itibariyle 20.000 dolara, yıl sonunda da 25.000 dolara ulaşacağına dair tahmini tekrarladı. Ayrıca en az üç dev şirketin (Starbucks, Facebook ve Amazon) 2018’de Blockchain teknolojisini aktif olarak kullanmasını veya kendi kripto para birimini çıkarmasını bekliyor.

Lee, Ocak 2018’de Bitcoin’in bu yıl “iki katına çıkabileceğini” öngörüsünde bulunmuştu ve bu tahminin hala arkasında olduğunu ifade etti. CoinMarketCap’e göre, BTC fiyatı şu an 10.700 dolar olmasına rağmen Tom Lee, 2018 yılının ortasında 20.000 doları bulacağı ve 2018 sonu için 25.000 $ tahmininde bulunuyor.

Lee açıklamasında, global dev şirketlerin Blockchain teknolojisini kullanma veya kendi kripto para birimlerini yaratma olgusunu da belirtti: “Zaten üç büyük şirket, kripto para birimlerine ilgili olduklarına ve araştırma yapacaklarına dair açıklamaları yaptılar.”

Japon e-ticaret şirketi “Rakuten” 27 Şubat’ta kendi kripto para birimini yayınlayacağını duyurdu. Lee, BTC’nin gelecekteki yükseliş tahminine dayanak olarak kripto para birimi sektörüne giren ve girecek olan dev şirketleri görüyor. Aynı şekilde Lee, Japon mesajlaşma uygulaması Line’ın ocak ayında kripto para borsası ve uygulama içi ticaret alanı açacağı duyurusuna da değindi.

Lee’nin açıklamasında Starbucks, Facebook ve Amazon gibi pek çok büyük şirketin (bunların hiçbiri henüz kripto dünyasına önemli bir şekilde girmedi) bu yıl BlockChain teknolojisini uygulamaya koyma ihtimalinin yüksek olduğunu öngörüyor. Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, Ocak ayında yaptığı bir açıklamada, şirketinin bu yıl kripto para birimlerine bakacağını söyledi.

Lee, Starbucks’ın icra başkanının 27 Şubat tarihli açıklamasında bir tüketici ödeme uygulaması için Blockchain’in olası bir kullanımını ima etti ve ayrıca Facebook ve Amazon’ın “bu sene bir kripto stratejisi ilan edeceklerini” öne sürdü. Facebook halka açıldı, kullanıcıları yalnızca hisse senedi opsiyonlu yatırımcılardan ziyade bir fon toplama (ICO) ile ödüllendirebilir.

Ayrı bir gelişme olarak, LendEDU şirketinin Salı günü yaptığı çevrim içi bir ankete göre, Amerikalıların yüzde 51.7’sinin Amazon tarafından yaratılan bir sanal para birimini satın alımlar için kullanacaklarını söyledi.

Lee’nin, 2017 Yılında Bitcoin Tahmini Doğru Çıkmıştı

Lee Ağustos 2017’de (Bitcoin fiyatı 3 bin dolardı), 2017 yılının sonunda Bitcoin fiyatının 6.000 dolara kadar yükseleceğini tahmin etmişti. Hepimizin bildiği gibi Aralık ayında Bitcoin 20 bin dolar seviyesini gördü. Geçtiğimiz aylarda BTC fiyatlarının 6 bin dolara kadar düştüğü de malumunuz.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Bitcoin'de Düşüş Devam Ediyor | Kripto Para Liderinde Son Durum Ne?

Bitcoin’de Düşüş Devam Ediyor | Kripto Para Piyasalarında Son Durum Ne?

Son bir hafta içerisinde 1000 dolara yakın değer kaybı yaşayan Bitcoin’de düşüş devam ediyor. Yazının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.