“Bunun 12-13 Mart’tan sonra gerçekleştiğini görebiliyorsunuz, çünkü Bitcoin ve Ethereum fiyatı yüzde 50 düştüğünde çoğu koruma fonunun konumunu koruyamadığı görüldü. Çünkü paranızı yasal parada tutarsanız, konumunuzu korumak için bu paraları hızlıca taşımanız gerçekten zor olacaktır.”

12 Mart döneminde Bitcoin ve birçok popüler kripto para biriminde ağır düşüşler yaşandığını birçok kişi hatırlayacaktır. Tam da o dönemde 4.6 milyar dolarlık bir arz değerine sahip olan Tether (USDT), o dönemden bu yana büyük bir sıçrayış yaşadı. Kripto varlıklarındaki birikimlerinin değer kaybetmesini istemeyenler için adeta bir sığınak noktası haline gelen USDT için bu dönemin büyük faydası bulunmaktadır. Buna ek olarak günümüz bankacılık sistemlerinden çok daha hızlı bir aktarım vadeden USDT’nin kullanım miktarı her geçen gün daha da artıyor.

Değeri sürekli olarak 1 dolar ile sabitlenmiş olan Tether (USDT) son zamanlarda birikimlerini korumak isteyenlerin tercihi konumuna gelmiş durumda. Tüm  bunların dışında birikimlerini başka bir ülkeye yollamak isteyenler de Tether sayesinde kolaylıkla işlemlerini halledebilmekte. Kısacası, birçok kişi için büyük kolaylıklar içeren bu stablecoin gelecekte daha da büyüyecek gibi görünüyor. Şu anda bile 9.1 milyar dolarlık dolaşımda olan arz miktarı ile dikkatleri üzerine çeken USDT ilerleyen dönemlerde bu durumu daha da katlayabilir. Hemen hemen tüm borsalar aracılığıyla Tether (USDT) alınabiliyor olması da bu durumu kolaylaştıran etmenlerin başında geliyor diyebiliriz.

İddiaya Göre Twitter Bitcoin Saldırısı Tekrarlanabilir!