Ana Sayfa / Haberler / “Tosuncuk” Kripto Paralarla Vurguna Devam Ediyor
Tosuncuk Kripto Paralarla Vurguna Devam Ediyor
Tosuncuk Kripto Paralarla Vurguna Devam Ediyor

“Tosuncuk” Kripto Paralarla Vurguna Devam Ediyor

Tosuncuk lakabıyla tanınan Çiftlik Bank dolandırıcısı Mehmet Aydın’ın kripto paralarla vurguna devam ettiği ortaya çıktı. Yeni Şafak tarafından yayınlanan bir habere göre Mehmet Aydın’ın hesabına her ay düzenli olarak 150 bin doların üzerinde para girişi oluyor. Bu paraların ise kripto para borsalarından geldiği belirtildi.

Çiftlik Bank’a yatırım yapan 132 bin kişiden 1 milyar 140 milyon lira para toplanırken bu rakamın 688 milyon lirası katılımcılara geri ödendi. Yaklaşık 500 milyon TL’lik vurgun yaptığı belirtilen Aydın’ın söz konusu parayı kripto paralar üzerinden yurt dışına çıkardığı tespit edilmişti. Aktarılan son bilgilere göre 4-5 farklı kripto para hesabından Aydın’ın banka hesaplarına düzenli olarak para aktarıldığı ortaya çıktı.

16 Mart 2018 tarihinden bu yana firari olan “Tosuncuk” lakaplı Aydın’ın Uruguay’a kaçtığı ortaya atılmıştı. Sonradan ise lüks bir yat içerisinde hayatına devam ettiği belirtildi. Interpol’ün en çok arananlar listesi olan “Most Wanted” listesine girmeyi başaran Aydın hala yakalanabilmiş değil. Birçok ünlüyü, hatta polis ve savcıları da dolandırmayı başaran Tosuncuk, büyük bir vurguna imza attı.

Birkaç ay önce intihar ederek öldüğü iddia edilen Mehmet Aydın’ın bu haberleri kendisinin yaymış olabileceği belirtildi. Hala hayatta olduğu bilinen Aydın’ın konumu tespit edilebilmiş değil. Çiftlik Bank mağdurları ise bir araya gelerek ortak bir çalışma yürütmeye başladılar. Bu çalışma kapsamında çeşitli dedektif büroları ile anlaşma yapıldı ve Tosuncuğun izi sürülmeye başlandı.  Aydın’ın bu sefer Brezilya – Paraguay – Uruguay üçgeninde hareket ettiği tespit edildi. Bu ülkelerin polis ekipleri uyarılarak Mehmet Aydın’ın yakalanması için seferberlik başlatıldı.

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın Brezilya’da olduğu kesinleşirken, federal polisin de Aydın’ın peşinde olduğu belirtildi. Aydın’ı yakalama çalışmaları son hızla devam ederken ekipler de var gücüyle araştırmalara devam ediyorlar.

Tom Lee Bitcoin İçin 40.000 Dolar İddiasını Ortaya Attı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor

Kripto madenciliği faaliyetleri artık Venezuela hükümeti tarafından düzenleniyor Venezuela’nın Kripto Varlıkları ve İlgili Faaliyetler Ulusal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.