Ana Sayfa / Haberler / Travala USDT Kabul Etmeye Başlıyor
Travala USDT Kabul Etmeye Başlıyor
Travala USDT Kabul Etmeye Başlıyor

Travala USDT Kabul Etmeye Başlıyor

Advertisements

Kripto para dostu otel rezervasyon devi Travala, tartışmaların devam ettiği USDT tokeni kabul etmeye başlayacağını açıkladı. Geçerli bir ödeme yöntemi olarak eklenen USDT hakkında Travala CEO’su Matt Luczynski tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Misyonumuzun bir parçası da, kullanıcılarımıza en çok tanınan ve kullanılan kripto paralar ile geniş bir seçenek sunmaktır. Bu nedenle USDT’yi Travala.com’da bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye karar verdik.”

Rezervasyon devi Travala, Tether’ın yanı sıra Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Binance Coin, Bitcoin Cash, Stellar, Cardano ve kendi kripto parası AVA’yı da kabul etmekte. Bu sayede kripto paraların kullanım alanını daha da arttıran firma, müşteri potansiyelini de arttırmayı başardı. Kripto para yatırımcılarının bu sayede otellerde konaklamalarını daha rahat bir şekilde yapabildiklerinin altı çizildi.

Piyasalara bundan 3 sene önce 2017 yılında giren Tether (USDT), fiyat dalgalanmalarını önleme vaadiyle gündeme gelmişti. Yasal para ile bire bir oranda kalan Tether, bu özelliği sayesinde iş yeri sahiplerince benimsendi. Finansal hizmetler kaynağı PaymentsSource’un operasyon müdürü Sean Mackay, “Satıcılar, Bitcoin, Ethereum ve Ripple kabul ederek dalgalanmaya karşı korunmak için Tether’a dönüştürüyorlardı. Şimdi ise ödemenin doğrudan Tether ile yapıldığını görüyoruz.” diye belirtmişti.

2019 yılında Bitfinex’in 850 milyon dolarlık kaybının Tether rezerv fonlarından karşılandığı iddia edilmişti. Tether’ın son 24 saatlik işlem hacmi 26,5 milyar doları buldu ve 22,5 milyar dolar işlem hacmine sahip Bitcoin’i geride bırakmayı başardı. Bu başarısı ile birlikte USDT’nin ne kadar popüler bir hale geldiğini görebiliyoruz. Stablecoinler için bir ilham kaynağı olan Tether, yatırımcılar için bir güvenli liman haline gelmiş durumda. Dalgalanmalardan korunduğu için yatırımların Tether üzerine yapılmaya başlandığını söyleyebiliriz.

BitPay Sayesinde Kripto Para İle Altın Almak Mümkün Oluyor

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Barclays Eski Yöneticisi Kripto Para Destekli Banka Kuruyor

Kripto para işlemi yapanlar dikkat , Bazı bankalar işlemleri yasakladı

Advertisements Kripto para işlemi yapanlar dikkat , Bazı bankalar işlemleri yasakladı. The Times’ın 9 Ocak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.