Ana Sayfa / Altcoinler / TRON Fiyatında Önemli Artış
tron-coin

TRON Fiyatında Önemli Artış

Gün geçtikçe kripto para piyasasını anlamak oldukça zor hale geliyor. Bitcoin’in hafta sonu biraz daha kazanç elde etmeye hazır olduğu düşünülse de, diğer çoğu dijital para birimi küçük seviyelerde ivme kazanmak için mücadele ediyor. TRON fiyatı, son 24 saat içinde %15.64’lük bir artış kaydettiği için, bu konudaki birkaç istisnadan biri.

TRON FIYATINDA TEKRAR YÜKSELİŞ

TRON 2017 sonunda güçlü bir performans gösterdi, ancak işler ani bir şekilde 2018 yılının ilk ayında tersine döndü. Bütün piyasanın benzer bir momentumdan etkilendiği göz önüne alındığında, altcoinler bu açıdan Bitcoin’in liderliğini takip edeceği çok açık. TRON fiyatının istisnai bir yanı yoktu, çünkü tüm zamanların en yüksek seviyesinden hızla gerileyerek 0.04 doların altına geriledi.

Geçtiğimiz hafta, TRON fiyatında değişiklik çok az gözüküyor, ancak bu hafta başında olumlu bir piyasa momentumu yaşanmıştı. Bu çabaların hiçbiri önemli ölçüde kazanım sağlamadı, ancak bugün deyim yerindeyse sıçrama oldu. Geçtiğimiz 24 saat boyunca, TRON fiyatının dolar karşısında %15.64 arttığını gördük ve fiyatı bir kez daha 0,051 $ seviyesine yükseldi.

Bu fiyat artışı, sadece Bitcoin fiyat artışının bir sonucu değil. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere, TRON fiyatı Bitcoin karşısında %12.97, Ethereum karşısındaysa %16.6  artış kaydetti.

tron-fiyat

24 saatlik ticaret hacminde 552.94 milyon dolarla TRON için şu anda her şey iyi görünüyor. Bu işlem hacmi, TRON’un yeni bir Kore borsasına eklenmesinden dolayı aşırı derecede şişirilmiş gibi görünüyor. Kore’nin ticaret hacminin dünyanın diğer ülkeleriyle ilgisizliğini göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç saat içerisinde mevcut TRON fiyat trendinin tersine dönmesi olası.

Şu ana kadar, TRON işlem hacmine öncelikle Binance hakim olduğu görülüyor. Şirketin BTC ve ETH ticaret piyasaları, tüm TRON işlemlerinin %61.5’inden fazlasını temsil ediyor ve Huobi şu an itibariyle ilk iki sıradaki Binance’ın ardından üçüncü sırada yer alıyor. Yeni Kore borsası Coinmarketcap’a henüz eklenmedi, bunun piyasanın bir bütün olarak nasıl bir şekilde etkileyeceği görülecek. Şimdilik işler umut verici görünüyor, ancak olumlu momentum sonunda tükenecektir.

Önümüzdeki saatlerde daha fazla TRON fiyat artışı görüp görmeyeceğimizi kestiremiyoruz. 0,055’e ulaşması mümkün gibi görünüyor ancak mevcut momentumun yeni Kore borsasının doğrudan sonucu olup olmadığı konusunda birçok soru işareti var. Fiyat artışı sebebi eğer yeni borsadan kaynaklanıyorsa ki yüksek ihtimalle öyle, bu durumda momentum sonunda tersine dönecek ve TRON fiyatı 0,04 $ ‘a geri dönecektir. Şu an itibariyle her iki seçenek hala mümkün görünüyor, ancak geleceğin neler getireceğini yalnızca zaman bize gösterecektir.

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Az Bilinen SNX 1 Yılda 50 Kat Değer Kazanarak Rekor Kırdı!

Az Bilinen SNX 1 Yılda 50 Kat Değer Kazanarak Rekor Kırdı!

Synthetix Network Token (SNX) adı verilen ve çok fazla kişinin duymadığı bu altcoin birimi 1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.