Ana Sayfa / Bitcoin / Trump Bitcoin Kullanımını Yasaklaycak Mı ?
Trump Bitcoin Kullanımını Yasaklaycak

Trump Bitcoin Kullanımını Yasaklaycak Mı ?

Geçtiğimiz aylarda Trump yönetimi, e-sigaraları yasaklamaya başlarken, dünyanın önde gelen kripto para yorumcuları, Trump yönetiminin son derece diktatör davrandığını ve e-sigara da dahil herhangi bir şeyi istediği gibi yasaklayabileceği yetkisinin olduğunu söyledi.

Bu haberin kripto para birimleri için hiçbir anlam ifade etmediğini düşünsek de asla öyle değildir. Sigara satışlarının düşeceği tehlikesi Trump’ın e sigarayı yasaklamasına neden olmuştur. Peki piyasada gerçek nakit paranın dolaşımının azalması Amerika Birleşik Devletlerinin ekonomisine zarar verirse o  zaman ne olacak ? Dünya’da 100’ün üzerinde devlet paralarını hazinesinde bulunan dolar miktarına göer basmaktadır. Buna Türkiye’de dahildir. Ya bütün devletler bundan vazgeçip paralarını hazinesindeki kripto para birimlerine göre basarsa ne olacak ? Bu Abd’nin sonunu getirebilir mi ? Şüphesiz. Dünya üzerindeki ticaretin %90’ından fazlası dolar üzerinden dönmektedir. Bu oran küçük bir miktar azalsa bile Abd ekonomisi krize girebilmektedir. Tüm bunların yaşanma ihtimali var iken, Trump kripto para piyasasına müdahele etmez mi ? bunu mutlaka ilerleyen tarihlerde göreceğiz.

2018 Yılında bir SEC yetkilisi kripto para birimlerinin güvenli olmadığını ve işlem hacminin ve piyasa değerinin artırılıp azalmasının tamamen çıkaran kişiye bağlı olduğunu anlattı. Doğru söze ne denir ? Gerçekten de kripto paralar dilendiği kadar çıkarılabilir ve yine dilendiği kadar azaltılabilir, ancak nakit paralar ve altın öyle değildir. Nakit para hazine deki altın rezervine göre basılır, altın dünyada belli miktarda bulunmaktadır azaltılamaz veya artırılamaz, ancak kripto paralar sadece basit bir yazılımla korunmakta ve çıkarılmaktadır. Bugün piyasasya 1 milyar bitcoin sürülürse kim buna bir şey diyebilir ?

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

Rockefeller Ailesi'ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Rockefeller Ailesi’ne Ait Yatırım Bankası Bitcoin İçin Toplantı Yapacak

Dünya genelinde en zengin ailelerden birisi olan Rockefeller, bilindiği üzere birçok yatırım bankası üzerinden işlem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.