Ana Sayfa / Haberler / TRY Endexli Stablecoin BiLira Geliyor
TRY Endexli Stablecoin BiLira Geliyor
TRY Endexli Stablecoin BiLira Geliyor

TRY Endexli Stablecoin BiLira Geliyor

Advertisements

TRY endexli olarak işleyen stablecoin BiLira geliyor. Yakın zamanda piyasalara da açılan BiLira, bu sayede daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi hedeflemekte. Şu anda Türk Lirası üzerinden BiLira almak oldukça basit. Ödeme yolları olarak ise şirketin sitesinde de belirtildiği üzere sadece  GarantiBBVA, Vakıfbank, Fibabanka ve Turkish Bank olarak belirtilmiş. Sizler de bu bankaları kullanarak kolayca BiLira alabilirsiniz. 1 BiLira, tam olarak 1 Türk Lirası’na denk gelmektedir. Bu sayede hiçbir dalgalanma korkusunun yaşanmayacağı BiLira’da kullanıcılar birbirine kolaylıkla para gönderebilecekler.

Bu sistemin özellikle ülkeler arasındaki para transferlerini hızlandırdığını söyleyebiliriz. Daha sonrasında değer kaybına uğramaması da bir diğer güzel tarafı. Kurulduğu Nisan ayından bu yana 250 bin dolardan fazla yatırım aldığı belirtilen girişime destek artıyor.

BiLira Teknoloji Kurucu Ortağı Sinan Koç, Ethereum üzerinde geliştirilen BiLira’nın 23 Aralık’ta bir açılış etkinliğine imza atacağını açıkladı. Kullanıcılarına güvenli ödeme olanağı sunan BiLira projesi Türkiye’deki ilk stablecoin projesi de değil. Bir çok benzeri projenin ülkemiz üzerinden hayata geçirildiğini belirtmek gerek. Ancak, son zamanlarda kendisini duyurmayı ve kanıtlamayı başarmış projeler arasında rahatlıkla gösterebiliriz. Daha çok ülkeler arası para alış verişine yönelik kullanılmanın hedeflendiği projede ilerleyen günlerde ödeme olanakları da arttırılacak. Bu sayede daha fazla kullanıcıya erişilmesi hedefleniyor.

BiLira projesinde stablecoin almak için bir takım güvenlik önlemlerine uymanız ve kimliğinizi doğrulamanız gerekiyor. Daha sonrasında bankanızın limitleri doğrusunda dilediğiniz kadar BiLira alabilirsiniz. Daha sonrasında bu varlıkları da dilediğiniz gibi gönderme imkanına sahip olacaksınız.

Kripto Para ve Dijital Para Arasındaki Temel Fark

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Coinbase, 39 Altcoin’i Destekleyebilir! İşte Tam Liste

Advertisements Coinbase, 39 Altcoin’i Destekleyebilir! İşte Tam Liste. Dev Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.