Ana Sayfa / Analizler / Tüm Coin Fiyatlarında Sert Düşüş
bitcoin-fiyat-dusme

Tüm Coin Fiyatlarında Sert Düşüş

Advertisements

Güney Kore Maliye Bakanının, yerel bir radyo programında yaptığı açıklamadan sonra başta Bitcoin olmak üzere marketteki Coinlerin tamamı neredeyse yarı yarıya değer kaybetti.

‘Kripto Para Ticaretini Yasaklamak Hala Olası’

Güney Kore Maliye Bakanı Kim Dong-yeon, bugün yerel radyo istasyonu TBS ile yaptığı röportajda, kripto para birimlerinin ticaretini yasaklamanın “geçerli bir seçenek” olduğunu hatırlattı. Hükümet, kapsamlı bir incelemenin ardından kesin kararlarını vereceklerini, bunun şimdilik sadece bir öneri olduğunu ve daha fazla müzakereye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Geçtiğimiz hafta Güney Kore adalet bakanının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ticaretinin yasaklanacağı yönündeki açıklaması büyük düşüşleri de beraberinde getirmişti. Ancak kısa süre içerisinde ülkenin en yetkili makamlarından böyle bir hazırlık içerisinde olmadıkları şeklinde haber düzeltilmişti. Bakanlık, henüz nihai kararın alınmadığını söylemişti.

Çin, geçtiğimiz günlerde kripto para madenciliğini yasaklamak için hazırlık çalışmaları yürüttüğünü bildirmişti. Şu sıralar ardı ardına gelen olumsuz haberler kripto para borsasında rekor düzeyde düşüşlere yol açtı.

Market Hacmi 24 Saat İçinde 140 Milyar Dolar Geriledi

Son olarak Bitcoin, dün 14.000 doların üzerinde işlem görüyordu. Güney Kore’den gelen bu açıklamanın ardından fiyat 11.400 dolara kadar geriledi. Diğer kripto para birimlerinde yüzde 40’ı aşan düşüşler yaşandı.

Bir gün öncesine kadar market hacmi 700 milyar doları aşan kripto para piyasası, panik satışlarından sonra 140 milyar dolar düşerek 560 milyar dolara kadar geriledi.

Kripto para birimlerinin tamamında uzun süredir görülmeyen dramatik bir düşüş yaşandı. Kripto para borsası çöküyor mu? Yoksa tam tersine yatırım için fırsat mı doğdu ne dersiniz?

Hakkında Mehmet Bilen

Farklı Makaleler

SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce’tan DeFi Desteği!

Advertisements SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce’tan DeFi Desteği! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.