Ana Sayfa / Haberler / Türk Şirketler İran’da Bitcoin Madenciliği Yapmaya Hazırlanıyor
Türk Şirketler İran'da Bitcoin Madenciliği Yapmaya Hazırlanıyor
Türk Şirketler İran'da Bitcoin Madenciliği Yapmaya Hazırlanıyor

Türk Şirketler İran’da Bitcoin Madenciliği Yapmaya Hazırlanıyor

Çin’den kripto para madencilerine baskılar gelmeye devam ederken şirketler de artık gözlerini başka ülkelere dikmeye başladı. Gelen habere göre şirketlerin artık İran ve Venezuela gibi ülkelere madencilik konusunda adeta akın ettiği ortaya çıktı. Hatta bu şirketlerin arasında Türkiye merkezli çeşitli şirketlerin de olduğu biliniyor.

İran-Çin Ticaret Odası Başkanı Mecid Rıza Hariri tarafından yapılan açıklamada İran’daki madencilik değişimine dikkat çekildi. Açıklamaya göre; Çin, Hindistan, Polonya ve Türkiye merkezli birçok şirket kripto para madenciliği için İran’da tesis kurmaya başladılar.

Düşük Elektrik Maliyetleri Madencileri İran’a Çekiyor

Dünya genelinde kripto para madencilerinin tükettiği enerji miktarı halen gündemdeki yerini koruyor. Madenciler günlük olarak birçok ülkenin elektrik tüketimini tek başlarına aştıkları için de ülkeler çeşitli yaptırımlar getirmeye başladı. Ancak İran ve Venezuela gibi ülkelerde uygun fiyatlı elektrik ve madenciliğe herhangi bir ek kısıtlama olmaması nedeniyle yatırımların bu ülkeye kaydığını söyleyebiliriz. Buna ek olarak İran önümüzdeki yaklaşık 4 aylık sürede madencilik faaliyetlerini yasakladı. Geçici olan bu yasağın ardından kurulan tesislerin tam kapasiteyle çalıştırılması bekleniyor.

Son Dakika!: TCMB Kripto Paralar Hakkında Yeni Rapor Yayınladı

Binance

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Axie Infinity (AXS) Çıkışıyla Tekrardan Zirvede!

Axie Infinity (AXS) Çıkışıyla Tekrardan Zirvede!

Adından son aylarda sıkça bahsettiğimiz Axie Infinity (AXS) yaptığı çıkışla son 24 saatin en çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.