Ana Sayfa / Sponsorlu İçerik / Türkiye Ekonomisi İle Alakalı Tweet Dizisi NFT Oldu
Binance %20 İndirim

Türkiye Ekonomisi İle Alakalı Tweet Dizisi NFT Oldu

Twitter üzerinde “Av. Kendine Seküler” olarak bilinen sosyal medya fenomeni Türkiye ekonomisi ile alakalı yıllardır sürdürdüğü tweet dizisini NFT haline getirdi. Şu anda OpenSea üzerinden satışa çıkartılan NFT’nin değeri ise 1,59 milyon dolar civarında. İşte detaylar..

Türkiye Ekonomisi İle Alakalı Gönderiler NFT’ye Dönüştü

“Türk Ekonomisinin Çöküşü” adı verilen NFT şu anda OpenSea üzerinde satışa sunulmuş durumda. Tam 419 Ethereum (ETH) değer biçilen NFT ürünü sosyal medyada büyük bir gündem oluşturdu. Buna ek olarak NFT ürününün açıklamasında şu sözler yer alıyor:

Bu NFT, sosyal medya platformu Twitter’da 3 Kasım 2020’de başlattığım bir ileti dizisinin en son sürümünü gösterir. Resmin çekildiği günkü 1 Euro’nun Türk Lirası karşılığına atıfta bulunarak “Birisi 10 lirasini düşürmüş” yorumuyla yayınladım. Ardından Türk lirası Euro karşısında her 1 lira değer kaybettiğinde tweetimi alıntılayarak bunu gelenek haline getirdim. 1 euro 12 Türk lirası olunca tweetim Türk Twitter kullanıcıları tarafından binlerce kez paylaşıldı. Zararsız bir şaka olarak başlayan olay trajik bir sanat eserine dönüştü. Türk Lirasının değer kaybetmesiyle twitter kullanıcıları bu geleneğe sahip çıktı ve bu da Türk Lirası her değer kaybettiğinde tweet atmamı beklemelerine neden oldu.19 Aralık 2021 itibariyle bu tweet dizisi toplam 20 milyon etkileşim aldı. İlk üç tweet arasında 1 yıl 14 gün varken son 3 tweet arasında sadece 25 saat var. Bu NFT görüntüsü, Türk Lirası’nın korkunç değer kaybını gözler önüne seriyor.

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Kazakistan’da İnternetin Kesilmesi İle Madencilik Havuzlarında Ciddi Düşüş Görüldü

Orta Asya bölgesinde bulunan bir bağımsız devlet olan Kazakistan son günlerde gelen zam haberleriyle birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.