Ana Sayfa / Haberler / Türkiye Kripto Para Sahipliği Oranında Dünyada 1. Sırada Çıktı
Türkiye Kripto Para Sahipliği Oranında Dünya 1.'si Çıktı
Türkiye Kripto Para Sahipliği Oranında Dünya 1.'si Çıktı

Türkiye Kripto Para Sahipliği Oranında Dünyada 1. Sırada Çıktı

Gün yüzüne yeni çıkan bir araştırmaya göre Türkiye kripto para sahipliği oranında dünyada 1. sırada çıktı. Statista tarafından yapılan bu çalışmadan sonra ortaya çıkan veriler birçok kişiyi şaşırtmış durumda. Herkes ABD’nin 1. sırada olmasını beklerken Türkiye kendisine 1. sıradan yer bulmayı başardı.

Statista tarafından 2018 yılının sonları için yapılan bu araştırmanın günümüze kadar değişmiş olabileceği düşünülmekte. Ancak en azından 2018 yılı için ülkemizin kripto para sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. En çok kripto para girişiminin bulunduğu ABD listede kendisine 6. sıradan yer bulabildi. İlk sırada olan Türkiye’yi sırasıyla Romanya ve Polonya takip ediyor. Hiç de düşünüldüğü gibi bir sonucun çıkmadığı bu anket tekrardan popüler olunca birçok kişi şaşkınlığını koruyamadı. Türkiye’nin sektörde hatırı sayılır bir büyüklüğü olduğu bilinse de bu kadarının tahmin edilmediğini belirtmek gerek.

Kripto Para İle İlgilenenlerin Yaş Aralığı

Bir başka araştırma ise CryptoDaily tarafından yapıldı ve araştırma sonucunda kripto para ile ilgilenen kişilerin yaş aralıkları ortaya çıkartıldı. Araştırma sonuçlarına göre kripto para ile ilgilenen kişilerin %46 gibi büyük bir kısmı 25 ile 34 yaş aralığında yer alıyor. Onları yüzde 27 ile 35-44 yaş aralığındakiler takip etmekte. Yapılan bu araştırmaya göre kripto paralarla daha çok gençlerin ve orta yaştakilerin ilgilendiği ortaya çıkmış oldu.

Kripto paralarla yakından ilgilenen büyük bir kesimin aynı zamanda teknolojiye ve yazılıma meraklı oldukları da belirtildi. Arkasında büyük bir teknolojiyi barındıran kripto paraları yine aynı alandaki kişiler takip etmekte. Ayrıca kripto para dünyasındaki yatırımcıların ve analistlerin büyük bir kısmının erkek olduğu da belirtilenler arasında. Verilere göre kripto para ile ilgilenenlerin yüzde 87,72 gibi büyük bir oranı erkeklerden oluşuyor. Kadınlar ise sadece %12,28 olarak kalmış durumdalar.

Discovery Science Kanalı Kripto Paralar Hakkında Belgesel Yayınlayacak

https://www.statista.com/chart/15137/how-many-consumers-own-cryptocurrency/

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Kripto para borsası Koindex ile METEFE arasında imzalanan ortaklık kullanıcıları memnun etmiş görünüyor. Bu ortaklık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.