Ana Sayfa / Bitcoin / Türkiye’de 1 Milyon Bitcoin Yatırımcısı Bulunuyor
Binance %20 İndirim
Türkiye'de 1 Milyon Bitcoin Yatırımcısı Bulunuyor
Türkiye'de 1 Milyon Bitcoin Yatırımcısı Bulunuyor

Türkiye’de 1 Milyon Bitcoin Yatırımcısı Bulunuyor

Yerli kripto para borsası olan Bitci.com’un Genel Müdürü Onur Altan Tan tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’de 1 milyon Bitcoin yatırımcısı bulunuyor.

Ülkemizde sürekli olarak gelişen kripto para sektörüne dair açıklamalarda bulunan Altan Tan, yerli yatırımcı sayısının da arttığına dikkat çekti. Tan tarafından yapılan açıklamalardan bir kesit ise şu şekilde:

“Türkiye’de faaliyet gösteren 20’ye yakın yerli platform var. Çok sayıda Türk kullanıcı da dünyadaki diğer borsaları kullanıyor. Türk kullanıcıların yarattığı günlük hacmin 500-700 milyon doları aştığını tahmin ediyoruz.”

Geçtiğimiz yılın en çok kazandıran yatırım yollarından birisi olan kripto paralara yerli yatırımcılar da ilgiyi esirgemedi. Ülkemizde 1 milyon civarında yatırımcı olduğu belirtilirken, bu yatırımcıların hatırı sayılır sayıda Bitcoin’e sahip olduğu düşünülüyor.

Paribu CEO’su Yasin Oral tarafından Türkiye’deki kripto paraların durumu hakkında verilen röportajdan bir kesit ise şu şekilde:

“Türkiye teknolojiye çok hızlı adapte oluyor. Kripto paraya da finansal bir enstrüman değil, teknolojik bir gelişme olarak bakılıyor. Online bankacılık deyip geçmemek lazım; Türkiye’de yeni nesil bankacılık hizmetleri uluslararası standartların çok ilerisinde. Bunlar havaya saçılmış kurşunlar değil; bir talep neticesinde yapılan geliştirmeler. Kullanıcı talep ettiği için, bankalar hep bir adım daha fazlasını sunmak için rekabet ediyor.

Bunu genelde gelişmekte olan ülkelerin ortak özelliği şeklinde yorumlasalar da durum sadece bundan ibaret değil: Türkiye’de insanlar teknolojiye çok hızlı adapte oluyor, yeni teknolojileri çok hızlı içselleştiriyorlar. Bence kripto paraya duyulan ilgi ve alaka da tümüyle bu eğilimin bir yansımasıdır.”

Avrupa genelinde kripto paralarla en çok ilgilenen ülkelerden birinin Türkiye olduğu biliniyor. Sürekli olarak gelişen kripto para dünyasına hızla adapte olmaya çalışan ülkemizde birçok dijital para projesi de geliştirilmekte. Bunlardan en büyüğü de yakın bir zamanda duyurulan ve Konya Belediyesi tarafından gündeme getirilen “Şehir Coin” projesi. Bu projelerin rağbet görmesi durumunda ülkemizde kripto para piyasasının da canlanacağını görebiliriz.

Coinbase Üzerinde Tutulan Bitcoin Sayısı 1 Milyona Yaklaştı

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Mark Mobius

Milyarder Yatırımcı, Bitcoin’in Neden Henüz Dibe Ulaşmadığını Açıkladı

Bitcoin (BTC), fiyatlarındaki son düşüşle küresel yatırımcıların dikkatini çekti. Bazı büyük yatırımcılar, BTC yeni bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.