Ana Sayfa / Bitcoin / Türkiye’de Bitcoin Kullanımı Corona Virüs Döneminde Artış Gösterdi
Türkiye'de Bitcoin Kullanımı Corona Virüs Döneminde Artış Gösterdi
Okyanus ötesi hesapların izlenebileceğini aktaran analist, Türkiye'deki zengin yatırımcıların kripto paralara yöneleceğini söyledi.

Türkiye’de Bitcoin Kullanımı Corona Virüs Döneminde Artış Gösterdi

Yeni yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de Bitcoin kullanımı corona virüs döneminde artış gösterdi. İstatistiklere göre evde kalan insanların kripto para ile ödeme yapmaya daha fazla ilgi duyduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul Üniversitesi İstatistik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve BtcTurk ortaklığında gerçekleştirilen bu araştırma sonucunda ülkemizde Bitcoin’e olan güvenin ve ilginin %23 arttığı ortaya çıktı. Bu oranın ise bir önceki döneme kıyasla iki kat arttığı bildiriliyor.

“Türkiye’de Bitcoin’i Anlamak – 2020’de Ne Oldu?” adı altında BtcTurk resmi hesabından yapılan canlı yayına olan ilgi bir hayli fazla oldu. Canlı yayın yaklaşık 170 bin kişi tarafından izlenirken veriler  BtcTurk CEO’su Özgür Güneri ve İstanbul Üniversitesi’nden Doç. Dr. Haluk Zülfikar tarafından duyuruldu. BtcTurk CEO’su Güneri tarafından konu hakkında yapılan bir yorum ise şu şekilde oldu:

“Araştırmada finans alanında güven ve memnuniyetin artışı dikkat çekerken, teknolojik gelişmeler ve pandemi sürecinin etkilerine bağlı olarak, dünyada ve ülkemizde Bitcoin gibi yeni bir ödeme aracının yarar sağlayacağı, finansal hareketlere işlerlik kazandıracağına ilişkin görüşlerin de yükselişe geçtiği görülüyor.”

Birkaç hafta öncesinde Habercoin olarak oldukça farklı bir istatistiği sizlerle paylaşmıştık. Bu istatistikte Türkiye’nin hangi şehrinden Bitcoin’e ilgi gösterildiği açıklanırken sonuçlar ise oldukça şaşırtmıştı. Açıklanan verilere göre ülkemizde Bitcoin için en çok araştırma yapan şehirlerin başında Güneydoğu şehirleri başı çekiyorlar. Bu durum oldukça şaşırtıcı olurken, verilerin Google tarafından açıklandığını da bildirelim. Ülkemizde en çok kullanılan bu arama Google’da kullanıcıların yaptığı aramalar sayesinde elde edilen bu veriler şehirlere göre “Bitcoin” aramalarını ele alıyor. Sonuçlarda ise Bingöl şehri 1. sıradan gelirken onu Güneydoğu bölgemizde yer alan diğer şehirler takip etmekte. Dilerseniz o yazıya erişmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://www.habercoin.net/turkiyede-bitcoine-en-cok-ilgi-gosteren-sehir-bingol-oldu/

http://twitter.com/btcturk/status/1285848745867804673

Hakkında Yusuf Temel

Farklı Makaleler

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi

Square CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’in güvenliğin anahtarlarını elinde tuttuğunu söyledi İnsan Hakları Vakfı veya İHF’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.