Ana Sayfa / Haberler / Türkiye’de Bitcoin ve Kripto Paralar Yasaklanacak mı?
Bybit
Türkiye'de Bitcoin ve Kripto Paralar Yasaklanacak mı?
Türkiye'de Bitcoin ve Kripto Paralar Yasaklanacak mı?

Türkiye’de Bitcoin ve Kripto Paralar Yasaklanacak mı?

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kripto paralar hakkında bir konuşma yapıldı. Bu konuşma esnasında kripto paralar için söylenen sözleri bir hatırlayalım:

Bizim bu kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz.

Bitcoin Yasaklanacak mı?

Kripto paralar için “onlarla bir savaşımız var” sözü akıllara Türkiye’de Bitcoin ve kripto paralar yasaklanacak mı sorusunu getirdi. Ancak bunun için herhangi bir somut adımın atılmadığını belirtmemiz gerekiyor. Yani şuan için kripto paraların yasaklanması gibi bir durum kesinlikle yok. Aksine her geçen gün bu alana özel şirketlerin yatırımlarındaki artışlar gözümüze çarpıyor. Bu yüzden sadece bir düzeltme getirilmesi beklenebilir.

Kripto paralar şu anda birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de henüz bir netliğe kavuşturulmuş değil. Yine de merkez bankası tarafından yapılan araştırmalarla birlikte bu duruma ilişkin bir çalışma da getirilecektir. Böylelikle kripto paralar için daha iyi bir altyapı sağlanabileceği düşünülüyor.

Dogecoin ve Shiba Inu Arasındaki Rekabet Kızışıyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Pancake Hunny DeFi Protokolü Hack Saldırısına Uğradı

Pancake Hunny DeFi Protokolü Hack Saldırısına Uğradı

Binance Smart Chain üzerinde bulunan Pancake Hunny DeFi protokolü birkaç saat önce büyük bir hack …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.