Binance %20 İndirim
Türkiye'de Bitcoin'e En Çok İlgi Gösteren Şehir Bingöl Oldu
Türkiye'de Bitcoin'e En Çok İlgi Gösteren Şehir Bingöl Oldu

Türkiye’de Bitcoin’e En Çok İlgi Gösteren Şehir Bingöl Oldu

Google’dan alınan verilere göre Türkiye’De Bitcoin’e en çok ilgi gösteren şehir Bingöl oldu. Ülkemizin en büyük şehirleri olan İstanbul, İzmir ve Ankara ise üst sıralarda bile yer almıyor. Verilere göre ülkemizin doğu kesiminde yer alan iller Bitcoin’e son zamanlarda büyük bir ilgi göstermekteler.

Sürekli olarak veriler paylaşan Google Trends sayfasına baktığımızda ülkemizdeki popüler aramaları ve bu aramaların geldiği şehirleri görebiliyoruz. Verilere göre Bitcoin araması ülkemizin daha çok doğu taraflarından yapılmış. İlk 5 şehrin arasında İstanbul, İzmir ve Ankara gibi milyonlarca nüfusa sahip şehirlerin olmaması ise bir hayli şaşırtıcı. Verilere baktığımızda son 12 ay içerisinde ülkemizde en fazla Bitcoin araması yapan şehir Bingöl olurken onu Siirt ve Batman takip ediyor. Listeye göre ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul kendisine 10. sıradan yer bulabildi. İzmir 20. olurken, Ankara ise 22. sırada yer almakta.

Türkiye’de Bitcoin’e En Fazla İlgi Gösteren Şehirler

Türkiye’den en çok Bitcoin araması yapan şehirler sayfasından sizler de rahatlıkla istatistiklere göz atabilirsiniz. Verilerde 0-100 arası bir değer verilerek şehirlerin o aramaya olan ilgisi ölçülüyor. Bu ilgi sıralamasına göre ise Bingöl 1. olmayı başardı. Siirt bu sıralamada 96 puan alarak 2. olurken Batman 83 ve Diyarbakır ise 82 puan alabildi. Türkiye’nin en büyük üç şehri ise gerilerde yer alıyor. 59 puanla 10 olan İstanbul’u, 52 puanlı İzmir 20’nci sıradan takip ediyor. Ankara ise 49 puanla 22’nci sırada yer alabildi.

Bu durum oldukça şaşırtıcı olsa da bunun oranlara göre belirlendiğini söylemek gerek. Nüfusu kalabalık olan şehirlerimizde binlerce kez Bitcoin araması yapılsa da nüfusa oranla az kaldığı için sıralamada alt sırada kaldılar. Bingöl ve Siirt şehirlerinde nüfus diğerlerine göre daha az olduğu için ise yapılan Bitcoin aramalarının bu sıralamaya çok daha fazla katkısı oluyor. Bu yüzden de sıralamada kısa sürede üst basamaklara tırmandıklarını söyleyebiliriz.

Araç Paylaşım Şirketi Ryde Artık Bitcoin İle Ödeme Destekleyecek

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte. Not: Site üzerinde yazılan makaleler haber niteliğinde olup hiçbir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Buna ek olarak yatırımlarınız ile aranıza üçüncü kişileri koymanız da kesinlikle tavsiye edilmez. Gizliliğin hat safhada olduğu kripto para dünyasında dikkatli olmanızı tavsiye eder, bol şanslı günler dilerim :)

Farklı Makaleler

Genesis Nedeniyle Sektörde Oluşan Korku Hafifliyor

Cathie Wood’un Ark Invest’i GBTC hisseleri satın alarak kripto piyasasına olan güveni geri kazandırırken, Grayscale …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.