Ana Sayfa / Bitcoin / Türkiye’den dünyaya bitcoin ile ev satılıyor
Türkiye'de Bitcoin Kullanımı Corona Virüs Döneminde Artış Gösterdi
Okyanus ötesi hesapların izlenebileceğini aktaran analist, Türkiye'deki zengin yatırımcıların kripto paralara yöneleceğini söyledi.

Türkiye’den dünyaya bitcoin ile ev satılıyor

Türkiye’den dünyaya bitcoin ile ev satılıyor

Türk gayrimenkul firması; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) başta olmak üzere, tüm dijital para birimlerine ödeme desteği sunmaya başladığını açıkladı.Antalya Homes isimli emlak firması, dalgalanan kurlardan etkilenmeden kripto para ile ödeme yaparak, güvenli şekilde ev satın almanın mümkün olduğunu söyledi.

Dalgalı kura çözüm ortağı

Kripto para ekosisteminin bir gerçeği olan dalgalı kur nedeniyle kullanıcıların büyük işlemlerden kaçındıklarını söyleyen yetkililer, bu engeli ortadan kaldırmak için ödeme çözümü platformu Utrust ile güç birliğine gittiklerini vurguladılar.Bu iş birliği sayesinde Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimleriyle gayrimenkul alım satımına olanak sunan emlak firması, dalgalanan kurdan etkilenmeden ödeme yapmayı mümkün kıldığını aktardı.

Rusya, Çin ve İran’daki yatırımcı kripto parayla ev satın alıyor

Para transferlerinin, karekod okutarak gerçekleştirilebildiğini ifade eden Tekçe Overseas Gayrimenkul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekçe, 2018’den bu yana gayrimenkul sektöründe kripto para ile satış yaptıklarını söyledi.

Tekçe, özellikle Corona virüs pandemisiyle birlikte seyahatlerin kısıtlanması sonucunda gayrimenkul yatırımını uzaktan yapan uluslararası yatırımcıların, kripto para ile ödemeyi tercih ettiğini aktardı. Ayrıca şu vurguyu yaptı:

“Rusya, Çin ve İran gibi ülkelerdeki gayrimenkul yatırımcılarının daha çok kripto para tercih ettiğini görüyoruz.”

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Bitcoin’in piyasa değeri 2017’yi geride bıraktı !

Bitcoin’in piyasa değeri 2017’yi geride bıraktı ! Kripto piyasası veri sağlayıcısı Glassnode, Bitcoin’in (BTC) gerçekleşmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.