Ana Sayfa / Bitcoin / Türkiye’nin Kripto Para İle En Büyük Emlak Satışı Gerçekleştirildi
Türkiyenin Kripto Para İle En Büyük Emlak Satışı Gerçekleşti
Türkiyenin Kripto Para İle En Büyük Emlak Satışı Gerçekleşti

Türkiye’nin Kripto Para İle En Büyük Emlak Satışı Gerçekleştirildi

Antalya Homes adlı Türk emlak şirketi kripto para ile en büyük emlak satışını gerçekleştirdi. Bundan sonra bünyelerinde barındırdıkları mülklerde Bitcoin ve diğer popüler kripto paralar ile ödeme aldıklarını da duyurdular. Bu sayede küresel çaptaki salgın günlerinde temas olmadan ödeme alınabileceği kaydedildi.

Antalya Homes şirketinin başkanı Bayram Tekçe tarafından durum şu şekilde özetlendi:

“Küresel salgın sebebi ile müşterilerimiz ile buluşmak ve yüz yüze gayrimenkulleri gezdirmek mümkün olmuyordu. Bu sebepten dolayı Antalya’da yer alan bir villanın tanıtım videosunu drone ile kaydettik ve aynı zamanda da müşterimiz ile çevrimiçi bir toplantıda buluştuk ve pazarlık aşamasını tamamladık. Müşterimiz, 1.25 milyon dolar değerindeki bu satışın ödemesini de Bitcoin aracılığı ile yaptı ve bu satış, Türkiye’de ödemesi BTC ile yapılan en büyük gayrimenkul satışı oldu.”

Kendilerine ait internet sitelerinde sanal ev turları da sunan Antalya Homes, birçok açıdan insanların sağlığını da korumak istiyor. Bu yüzden de hiçbir şekilde temas olmadan ev satışının mümkün olduğunu duyurdular. Şirketin Bitcoin haricinde ödeme almak için sunduğu kripto para birim seçenekleri ise şu şekilde; Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Bitcoin Gold (BTG), Tether (USDT) ve Stellar (XLM).

Ülkemizde ev alırken ayrıca taraflara ve bankalara ödenen gereksiz ücretlerin de bu şekilde önüne geçilebileceği kaydedildi. Birçok açıdan daha avantajlı ve hızlı bir ödeme seçeneği olan kripto paraların ülkemizdeki rollerinde ilerleyen dönemlerde bir artış olacağı tahmin ediliyor. Özellikle de corona virüsü ile mücadele ettiğimiz şu günlerde insanlar birbirleri ile temas etmek istemedikleri için kripto paralar iyi bir seçenek olabilmekte.

Bitcoin Fiyatının 7.000 Dolara Kadar Gerilemesinden Korkuluyor

Hakkında Emre Baldan

Henüz genç yaşlarda olan Emre Baldan 2000 doğumlu ve Manisa'da yaşamakta. Öğrenim hayatına Manisa Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde devam ediyor. Uzun bir süredir kripto paralarla ilgilenen Emre, Habercoin.net adresinde editörlük görevini yürütmekte.

Farklı Makaleler

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Koindex İle METEFE Ortaklığı Kullanıcıları Memnun Etti

Kripto para borsası Koindex ile METEFE arasında imzalanan ortaklık kullanıcıları memnun etmiş görünüyor. Bu ortaklık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.