Ana Sayfa / Kripto Para / Türkler paralarını kriptoya mı taşıyor ?
Türkiye'de Bitcoin Kullanımı Corona Virüs Döneminde Artış Gösterdi
Okyanus ötesi hesapların izlenebileceğini aktaran analist, Türkiye'deki zengin yatırımcıların kripto paralara yöneleceğini söyledi.

Türkler paralarını kriptoya mı taşıyor ?

Türkler paralarını kriptoya mı taşıyor ?

Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere genel piyasa değerlendirmesi yapan uzman yatırımcı Selcoin, paralarını gizlemek isteyen Türkiye’deki büyük yatırımcıların kripto para ekosistemine dahil olabileceklerini savundu.

15 Eylül tarihinde Youtube hesabı üzerinden paylaştığı piyasa analizi videosunda ünlü isim, okyanus ötesi (off-shore) banka hesaplarının izlenebileceğine dair bir haber paylaştı. Sözcü gazetesinde 11 Eylül tarihinde yayımlanan haberi izleyicilerine aktaran Selcoin, “1 Ocak 2021 itibarıyla yurt dışında ‘off-shore’ hesabı olanlar takip edilebilecek” şeklinde konuştu.

Bu gelişmenin büyük yatırımcılar tarafından hoş karşılanmayacağını ve hesaplarının izlenmemesi için alternatif yollar arayacaklarını belirtti. Selcoin, şu vurguyu yaptı:

“Küresel sermaye bunu sevmez. ‘Benim paramı kimse görmesin’ der. Yedek akçe yapar kendine. O zaman ne olur? İşte o zaman küresel sermaye sahiplerinin yeni kalesi kripto para birimleri olur.”

500 milyar doların takibe alınması gündemde

Sözcü gazetesindeki haberde, “Zenginlerin kaçırdığı 500 milyar dolara yakın paraya ulaşmak için hazırlıklar” yapılıyor sözlerine yer verildi. Haberde ayrıca, düzenleyici kurum MASAK tarafından İsviçre, Lichtenstein, Man Adası, Şeysel Adaları, Virjin Adaları ve benzeri vergi cenneti adalara para gönderenlerin listesinin alındığı ifade edildi.

Konuyu, yayımladığı piyasa analizi videosunda detaylandıran Selcoin, “107 ülkenin anlaşmayı imzaladığını, yurt dışında tutulan paraların izlenebileceğini” belirtti.

Bu duruma karşı hamlenin geleceğini söyleyen usta yatırımcı, “parasını gizlemek isteyen büyük sermaye sahiplerinin tercihleri Bitcoin, dolara endeksli stablecoin’ler ve gizlilik coin’leri olacaktır” görüşünü aktardı.

“Parayı OTC ile saklamak mümkün”

Analist, off-shore hesaplarda büyük sermaye sahibi olan yatırımcıların, OTC diye tanımlanan tezgah üstü işlemler aracılığıyla paralarını saklayabileceklerini öne sürdü.

ABD dolarına endeksli stablecoin Tether (USDT) ağına, sene başından beri büyük miktarda para girişi olduğunu söyleyen uzman yatırımcı, bu yükselişin “büyük yatırımcıların kripto piyasasına girdiklerini gösterdiğini” vurguladı.

“Bitcoin için uzun vadede umudum var”

Piyasa değerlendirmesinde Bitcoin fiyatına da yer veren Selcoin, “10.000 dolar seviyesinin destek olduğunu ve bu bandı kendisinin de değerlendirdiğini” söyledi. Ayrıca şu hatırlatmayı yaptı:

“[BTC fiyatında] 10.000 dolar altında saatlik bir kapanış geldiği anda hedef 8.500 dolar civarları olur.”

10.000 dolarlık desteğin an itibarıyla güvenli olduğunu ve kısa vadeli hedefin 11.300 – 11.400 bandına çıktığını bildiren yatırımcı, buranın güçlü bir direnç olarak işleyeceğini belirtti.

Kısa pozisyon kovalayanlar için bu direnç bölgelerini “ideal alan” olarak tanımlayan analist şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’e uzun vadede umudum var. Büyük yükselişleri bekliyorum ve inanıyorum. Ama makul seviyelerden almak ve gerektiğinde zararsız ya da küçük zararlarla stop yapıp kenara çekilmeyi de bilmelisiniz.”

Hakkında Onur

Farklı Makaleler

Twitch Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Twitch, Kripto Para İle Yapılan Ödemelerde %10 İndirim Fırsatı Sunuyor

Ülkemizde ve dünyanın büyük bir bölümünde özellikle oyuncular tarafından sevilen Twitch, kripto para ile yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.